Ocena kierowcy - Peugeot 306 II Cabrio

Pankot, 6 lat temu
Silnik 1.8 16V 110KM 81kW
Rok produkcji 2001
Peugeot 306 II Cabrio 1.8 16V 110KM 81kW 1997-2003 - Oceń swoje auto
Inne : Przyjemność z jazdy.
Silnik : Drobiazgi, ale występują i denerwują.
Małe, przyjemne autko. Cztery osoby mieszczą się normalnie, ale jest wtedy przytulnie... Przy większych prędkościach (120+) trochę glosne. Składany dach przyćmiewa minusy. Autko potrafi się podobać, mimo że spotkałem się z określeniem "wiejskiego cabrio", ale myślę że to z zawiści, bo ktoś musi jeździć golfem albo Mondeo (bez urazy, dobre auta, ale powszechne i "szare").
1.8 to chyba najmniejszy silnik jaki tu powinien być. Auto jest dość ciężkie. Daje rade, nie odstaje, ale czasami chciałoby się przycisnąć. Lepszy byłby 2.0 i za takim trzeba się rozglądać.
Słyszałem, że 3 lubi się szybciej zużyć. Nic takiego nie widzę. Skrzynia chodzi precyzyjnie, z lekkim oporem, bardzo przyjemnie. U mnie chyba któreś łożysko kuleje, bo na 2 i 4 lewarek lekko drży.
Jazda jak po szynach. Tylna belka jak dla mnie dość specyficzna. Jeździ się jakby tył był zrobiony z drewna (jest po regeneracji wiec jest tip-top).
Ciężko się przyczepić, jak na 17 letnie auto jest doskonałe! Jest kilka ognisk korozji, ale żadnych wżerów, czy dziór. Jak nie było bite to praktycznie nic nie powinno się dziać.
Do przodu i boki luks. Tył, przy podniesionym dachu, to dramat. ;) Ale to kwestia "szyby", brzydko się starzeje.
Bardzo poręczne auto. Wszystko pod ręką.
W zimę ładnie grzeje. Klimy nie mam, a przydałaby się. Nie raz miałem ochotę podnieść dach i schować się przed słońcem i upałem (w korkach). Ale bez obaw, szyby są bez ramek, szeroko się otwierają, wiec ewentualnie można schować się przed nadmiarem słońca i dmuchać tym co jest.
Przytulnie, ale nie ciasno. Pełnowymiarowe cztery miejsca. No chyba że ktoś szczególnie wysoki, szeroki.
Dach jest dwuwarstwowy, ale to tylko materiał - szału nie ma - jest głośniej niż w innych autach.
To samo co w zwykłej 306, plus impregnacja dachu i liczenie się z ewentualna jego wymiana (tyczy się także uszczelek, które są dość delikatne i bardzo trudne do zdobycia).
Dużą frajda, za umiarkowana cenę.
To jest stare auto, wszystko się starzeje i wszystko może się popsuć, ale nie ma dramatów.
U mnie katalizator, sondy, belka. Ale nic co by unieruchomiło.

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.8 16V 110KM 81kW [l/100km]

8,3