Ocena kierowcy - Peugeot 306 II Hatchback

Rok produkcji 1997
Peugeot 306 II Hatchback 1.4 75KM 55kW 1997-2002 - Oceń swoje auto
Zawieszenie : Kupcie Peugota zobaczycie... :D
Inne : pęknieta linka sprzęgła
Jak dla mnie samochód świetny , w tym przedziale cenowym moim zdaniem nie ma co się zastanawiać , na początku szukałem Volkswagena Polo 6N lecz dobrze że wybrałem własnie 306-tkę . Bardzo dobre materiały wykończeniowe , małe spalanie , wygoda , duży bagażnik , 5 drzwiowy hatchback :D .
Posiadam auto 1 rok i 3 miesiące , zrobiłem jak na razie 27000 km .Prosty konstrukcyjne i dobry silnik ( nie miałem żadnych problemów ) . Pracuje cicho na biegu jałowym , lubi wysokie obroty jak każda benzyna .
Nie mam większych problemów ze skrzynią biegów , czasami nie można wrzucić wstecznego biegu , reszta prawidłowo .
Świetnie tłumi nierówności i jest bardzo wygodny jak dla mnie :) , nie preferuję twardego zawieszenia na nasze \"drogi\" .
Bardzo dobra , cienkie przednie słupki jak również tylnie nie sprawiają problemów , niskie położenie szyb bocznych ( super ) :):D
:D
Nie mam żadnych problemów :D - nie to co w maluchu ....
Mam 183cm wzrostu , nie narzekam , jest mi bardzo wygodnie , jak również pasażerowi z przodu . Z tyłu jak to z tyłu , nie jest to mercedes E ale nie ma wiekszych problemów . Jakoś dojechałem w 4 osoby nad morze i nikt nie narzekał - może dlatego że mieli 160cm wzrostu . ;P
Z zewnątrz może i trochę głośny lecz w środku całkiem przyjemnie . Przy 110-120 można normalnie rozmawiać . Przy 160km/h głooośnooo :D .
Jak dla mnie idealnie - silnik 1.4 8-zaworowy to ekonomik pełną gębą :D . W miescie 7,5-8,5 litra , w trasie 5,6-6,2 litra . Jestem zadowolony .
Świetnie. Na drodze stał raz z powodu pęknietej linki sprzęgła , trasa 2 razy nad morze ( 2100km )spisał się bez zarzutu .

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.4 75KM 55kW [l/100km]

3,5