Ocena kierowcy - Peugeot 306 II Hatchback

avalon mail gj1@op.pl, 18 lat temu
Rok produkcji 1998
Peugeot 306 II Hatchback 1.4 75KM 55kW 1997-2002 - Oceń swoje auto
Przejechałem swoim autem 230tysięcy km bez żadnej "wpadki" Nigdy nie stałem na drodze z powodu awarii. Co więcej po takim przebiegu zawieszenie przód nie wymaga zadnej naprawy a z tyłu wymieniłem tylko poduszki skretne belki. Wymieniłem równiez w tym czasie sprzęgło kpl, wydech (bez katalizatora) i standartowo musiałem zrobic ha,ulce tył(cylinderki i szczęki) oraz uszczelke pod głowica bo olej juz podciekał. Z poważniejszych spraw to padła głowka od wspomagania. Nie regenerowałem jej u "zenka´ w stodole tylko kupiłem nową, oryginalną.
75 Km z 1,4 to na obecne czasy dośc mało ale wystarczająco żeby jeździc bez stresu. Silnik nieźle radzi sobie z waga ponad 1 tony. Pracuje cihco, stabilnie, szybko się rozgrzewa i nie bierze oleju jak to sie zdarza w nowych "super" samochodach!
230 tysięcy i "zero" problemów. Skrzynka jest doskonale zestopniowana i cicha. jedynie biegi mogły by wchodzic nieco lżej, ale mozna przywyknąc. Nie zdarzają sie żadne zgrzyty przy zmianie czy redukcji,
Świetne prowadzenie, skuteczne hamulce. komfort bardzo dobry. Żadne poprzeczne uskoki czy koleiny nie wprawiają w "nerwowość" samochodu. Precyzyjny układ kierowniczy ze wspomaganiem, Wspomaganie nie jest "maślane" jak w wiekszości aut. trezba mimo wszystko troszke siły ale dzieki temu doskonale czujesz cały układ
Do przodu i na boki - super. Do tyłu -gorzej ale mam wersje 3 drzwiową więc słupki tylnego błotnika sa dośc szerokie. genertalnie jednak-nie ma dramatu.
bardzo wygodne fotele ale mam wersję "S" ze sportowymi siedzeniami.Wszystko jest pod ręką.Najwyzsza ocena.
ogrzewanie i wentylacja bardzo dobre. troche drazni mały zakres regulacji nawiewów na szyby boczne. czasem w samym rogu przy trójkącie lustera szyba paruje.Bardzo skutecznie i szybko grzeje szyba tylna
Z przodu jest bardzo wygodnie. Dla pasażerów z tyłu w wersji 3 drzwiowej jest niespecjalnie. Wygodny dośc duzy i płaski bagaznik pozwala na swobodne zapakowanie się na wczasy dla 2+1
Przy delikatnym traktowaniu spalił niecałe 5,8l na trasie (450km) max 7,7 w zimę.
Kupiłem nowy samochód model ´99 z produkcji ´98. za 35tysięcy zł.Przejechałem ponad 230tysięcy bez powaznych awarii. Duzo nie dołozyłem więc warto było. Dziwie sie tym co twierdza ze "francuzy" to słabe samochody. Najwidoczniej albo nie dbaja o auto albo poprostu nie potrafia jeździć. Cudów nie ma !
Przycierająca sie i skorodowana wycieraczka tylnej szyby ale to chyba wina ogromych ilości soli sypanych na nasze drogi.Przecierająca sie wiązka elekt. lewych drzwi. szwankuje wtedy zamek centralny, nie jeździ szyba i nie gra głosnik
Wyciek z główki przekładni kierowniczej. Wyciek oleju spod głowicy

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.4 75KM 55kW [l/100km]

6,1