Lista ocen Peugeot 306 II Hatchback 1.4 75KM 55kW 1997-2002 (71) - Łatwość utrzymania (pod względem kosztów)

Na liście zabraknie 100 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~CICHY
Hatchback 1.4 75KM 55kW
Co do paliwa to przeciętnie. Nie za dużo ,nie za mało. Co do przeglądów to też standart. Trochę się zawieszenie czasem sypie (poduszki wahaczy ,itp) ale co do silnika to po 140 000 km poza standardowymi wymianami przewidzianymi przez producenta to wszystko właściwie gra. Tylko 1 minus. Jak już coś siądzie to duuuże koszty. Do dziś mnie kieszeń boli jak pomyślę ile zapłaciłem za wymianę całego sprzęgła.
~Piotr
Hatchback 1.4 75KM 55kW
Pomimo 2 zaworów ( a może dzięki temu) na cylinder znakomite spalanie. Można się śmiać: z magnetyzerem - na trasie pali 4,6 - 5,2 l/100 km o ile nie przekracza się 130 km/h.( w cztery osoby+bagaż) zerowe zuzycie oleju silnikowego. Wszystkie przeglady i naprawy we własnym zakresie(mechanik)
~mateusz_81@vp.pl
Hatchback 1.4 75KM 55kW
przy silniku 1.4 i instalacji gazowej autko jest bardzo ekonomiczne, tak w trasie jak i na ocinkach dojazdowych. raz w roku należy wymienić olej i filtry powietrza i oleju. koszt takiej operacji w granicach 400zł. i to tyle, samochód nie wymaga żadnych wkładów finansowych.
~jarecki
Hatchback 1.4 75KM 55kW
w trasie najnizsze zanotowane spalanie(sam jestem zdziwiony)to 4,8 miasto to ok 8 srednio ok 6.7/100km oczywiscie to najnizsze to przy bardzo ekonomicznej jezdzie max 110km/h,czesci przecietna chyba ze sie ma znajomosci u sprzedawcy i umie sie duzo zrobic samemu
~renatacieslak@interia.pl
Hatchback 1.4 75KM 55kW
Miasto 6.9 (bez szaleństw), trasa 6.2 (100-120 km/h), mieszany 6.5. Unikam serwisów ASO bo są za drogie. Rzeczy podstawowe robię w swoim sprawdzonym, legalnym serwisie. ASO odwiedzam tylko dla celów diagnostycznych (140 zł kontrola ogólna na stanowisku + komputer)
~wsos1728@wp.pl
Hatchback 1.4 75KM 55kW
Kto by nie chciał jeździć darmo. Ale poważnie uważam , że jak na tą wagę to spalanie nie jest aż tak wysokie w porównaniu z innymi markami w tej samej klasie. Ciężka noga i kiepskiej jakości paliwo też nie są bez wpływu. No i oczywiście poskudne drogi.
~wodzik7
Hatchback 1.4 75KM 55kW
pali niedużo gdy jezdzi sie spokojnie. ale deptanie do konca na jedynce i dwojce i 3 w miescie przynajmniej u mnie powoduje nieraz spalanie 12-13 l na 100km :) w trasie do 90km/h spalanie wynosi okolo 5.5 l :)
~rtaza70#poczta.onet.pl
Hatchback 1.4 75KM 55kW
na trasie przy nie przekraczajac 120 przejechałem z Krosna do Szczecina i jeszcze było 5 litrów w baku, w miescie troche wicej szczególnie zima, z serwisu Peugeota zrezygnowałem bo za głupoty karzą płacić zbyt dużo
~Dominik
Hatchback 1.4 75KM 55kW
ceny przeglądów i części zamiennych bardzo tanie. Jak się pokombinuje można zaoszczędzisz sporo. Np. pompa wodna + rozrząd + robocizna 350zł. Przednie tarcze wentylowane plus klocki valeo 170 zł
~michab1
Hatchback 1.4 75KM 55kW
ceny części b. tanie- ale niemal się ich nie kupuje, zużycie paliwa rewelacyjne, średnio 7,6 litra gazu (dobra sekwencja) i odrobinka benzyny. na trasie spalił ponizej 6 litrów gazu przy prędkości ok 100 km/h
Peugeot 306 II Hatchback