Ocena kierowcy - Peugeot 306 II Hatchback

Jaszczur (www.306team.pl), 15 lat temu
Silnik 1.8 16V 110KM 81kW
Rok produkcji 2000
Peugeot 306 II Hatchback 1.8 16V 110KM 81kW 1997-2002 - Oceń swoje auto
Układ hamulcowy : Kazde kolo zatrzymywane jest przy pomocy hamulca tarczowego. Bardzo ostre i daja rade szybko wychamowac auto z dyzych predkosci.
Zawieszenie : tylna belka skretna
Układ elektryczny : wiazki przewodow w drzwiach przednich
Silnik : w slabszych silnikach uszczelka pod glowica
Jestem bardzo zadowolony z samochodziku. Zrobilem nim juz ok. 20k km od zakupu i nie zawiodlo mnie ani razu. Kilka rzeczy oczywiscie trzeba bylo naprawiac. Ale nigdy nie zdarzylo sie, ze "rozkraczylby sie" w trasie. Bardzo podoba mi sie tez jego wyglad... Poprostu piekny jest :]
Bardzo dobrze spisujacy sie silniczek. 1.8 16v XU7JP http://www.306team.pl/images/69.jpg Osiagi bardzo przyjemne. W sam raz do tego autka. Nie moge sobie wyobrazic jak daje rade 1.4 :]
Brakuje troszke tego 6tego biegu :] Posiadaja go tylko najmocniejsze wersje z 2litrowym silnikiem. Ogolnie bardzo ladnie zestrojona skrzynia... Krotkie i sprawnie napedzajace auto przelozenia, daja dodatkowa frajde z jazdy.
W mojej wersji "XS" zawieszenie jest nieco twardsze i sztywniejsze niz w pozostalych. Typowo sportowa charakterystyka. Auto swietnie trzyma sie drogi. Jedynym minusem jaki zauwazylem jest strasznie duzy promien skretu jak na autko tak male gabarytowo :( Utrudnia manewrowanie w ciasnych miejscach.
Bardzo dobra. Jedynie przy manewrach do tylu, troszke gorzej. Ale wystarczy sie przyzwyczaic i nie ma problemu.
Jak wsiadlem pierwszy raz do tego auta, to juz wiedzialem, ze bedzie moje. Dobrze rozmieszczone zegary i kontrolki. Sterowanie podzespolami elektrycznymi dobrze ulokowane. Bardzo wygodne fotele kubelkowe, ze swietnym trzymaniem bocznym. Do pelni szczescia zabraklo mi tylko skorzanej lub polskorzanej tapicerki w mojej wersji :]
Dziala bardzo dobrze. Szybko uzyskuje sie oczekiwany efekt. Dodatkowo klimatyzacja...
Mam ok. 1,90 cm wzrostu i nie narzekam... Jezdzilem i z przodu i z tylu i mysle, ze jak na tak maly woz, jest bardzo duzo miejsca i z tylu i z przodu dla pasazerow i kierowcy.
Poniewaz zblizam sie do wymiany tlumika, ocena bedzie oparta o wrazenia z jazdy innymi Peugeotami 306 z klubu. Jest dobrze. Dopiero w mocniejszych silnikach 16v robi sie glosniej... Oczywiscie od 100km/h w gore... Do tej granicy jest spokoj. Na biegu jalowym czesto zdaza sie, ze nie slychac silnika wcale.
Jak dla mnie bardzo dobre. Jak na osiagi tej malej bestii :]
Autko kupowalem prawie 2 lata temu. Teraz ich cena nadal sie utrzymuje. Mysle, ze jesli mialbym przeznaczyc taka sama kwote, to ciezko byloby mi znalezc takie fajne autko.
Pare pierdolek sie znalazlo, ale to raczej po poprzednim wlascicielu.
Brak powaznych usterek, jak do tej pory.

LPG - zużycie paliwa dla silnika 1.8 16V 110KM 81kW [l/100km]

7,8