Ocena kierowcy - Peugeot 306 II Hatchback

Komo, 12 lat temu
Silnik 1.9 D 69KM 51kW
Rok produkcji 1999
Peugeot 306 II Hatchback 1.9 D 69KM 51kW 1997-2002 - Oceń swoje auto
Karoseria : Dzięki ocynkowanej karoserii nie trzeba martwić się korozją.
Silnik : Pęknięty wężyk przelewu paliwa
Układ elektryczny : Przetarte przewody sterującej przednimi szybami
Autem jeżdżę od pół roku i oprócz przygody z wężykiem przelewu paliwa, nigdy mnie nie zawiodło. Silnik w zupełności wystarcza do jazdy po mieście, w trasie też daje radę, jeśli nie lubimy pośpiechu. Zawieszenie jak i fotele są miękkie, więc samochód po prostu płynie po nierównościach.
Zimą obudzi niejednego sąsiada, wewnątrz jest nieco lepiej, ale daleko do ideału. Jest też dość ospały, ale czego spodziewać się po wolnossącym dieslu starej daty? ;)
Wszystkie biegi, prócz wstecznego wchodzą łatwo i przyjemnie.
Auto bardzo dobrze trzyma się drogi a jednocześnie jest bardzo komfortowe jak na tę klasę. Golfy, Ople i inne niemieckie wynalazki mogą się schować. ;)
Do przodu znakomita widoczność, gorzej do tyłu. No i te miniaturowe lusterka.
Wnętrze jest dość przestarzałe, ale wszystko jest na swoim miejscu. Klakson w dźwigni kierunkowskazów.
Mój egzemplarz nie ma klimy, więc w lato ostro przygrzewa. Za to zimą nie ma żadnych problemów, bardzo szybko robi się cieplutko.
Kierowca i pasażer mają bardzo dużo miejsca, z tyłu też komfortowo zasiądą dwie osoby. Spore zaskoczenie.
We wnętrzu słychać głównie silnik, od czasu do czasu lubią trzeszczeć plastiki, ale nie ma tragedii.
W mieści pali 6-7 litrów, niezależnie do ciężkości nogi. W trasie nie schodzi poniżej 5 litrów.
Auto kupiłem za 5 tys. zł, prawdziwa okazja. Nie warto przepłacać za niemieckie wozy, które wcale nie są mniej awaryjne i nie zapewniają takiego komfortu jazdy.
Prócz przetartych przewodów sterujących przednimi szybami nic się nie zepsuło.
Zdarzyła mi się jedna awaria, która unieruchomiła samochód - pękł wężyk przelewu paliwa i układ się zapowietrzył. Wystarczyło jednak go przyciąć, zabezpieczyć drutem i auto pojechało dalej. Po wymianie na nowy nigdy mi się to nie powtórzyło.

On - zużycie paliwa dla silnika 1.9 D 69KM 51kW [l/100km]

Peugeot 306 II Hatchback