Ocena kierowcy - Peugeot 307 I Hatchback

Silnik 1.4 16V 88KM 65kW
Rok produkcji 2004
Peugeot 307 I Hatchback 1.4 16V 88KM 65kW 2003-2005 - Oceń swoje auto
Inne : przestronność i funkcjonalność
Jak każde auto ma swoje plusy i minusy. Jest to propozycja godna rozważenia.
Jak na swoją pojemność ma dość wysoki moment obrotowy (133 Nm) i nie na wysokich obrotach, dzięki czemu jest dość elastyczny. W związku ze sporą wagą, zużycie paliwa jest ciut wyższe niż u konkurencji z podobnymi silnikami. Kultura pracy jest ok.
Skok jest w miarę przyzwoity. Biegi wchodzą dobrze, jedynie występuje małe haczenie przy szybkiej redukcji z piątki na czwórkę. Zestopniowanie jest dobre.
Daleko mu do liderów w swojej klasie z rozwiązaniem wielowahaczowym. Prosta belka skrętna nie zapewnia tego komfortu co zawias Focusa, czy Golfa. Po prostej konstrukcji spodziewać się można było wytrzymałości belki, a z tą ponoć bywa różnie (ja nie miałem kłopotów).
Brak większych zastrzeżeń. Czasami trzeba się wychylić, żby coś zobaczyć zza przedniego prawego słupka.
Jak dla mnie rozmieszczenie przycisków, itd. jest w porządku. Sterowanie radiem z koła kierownicy można nazwać intuicyjne.
Funkcjonuje prawidłowo.
W swojej klasie wyróżnia się obszernością wnętrza. Podwyższone nadwozie sprawia wrażenie przestrzennego wnętrza.
Bez rewelacji. Tylne zawieszenie jest głośne. Coś w bocznej tapicerce też trzeszczy.
Zużycie wydaje mi się, że mogłoby być niższe, zwłaszcza po mieście. Ceny części używanych przystępne, ale niektóre nowe kosztują majątek, a trzeba je kupować.
Jako auto używane warte uwagi. Po wyeliminowaniu (w większości) chorób "wieku dziecięcego" z lat 2001-2003, auta z późniejszych roczników mogą dobrze służyć. Ceny w Polsce 307 używanych są atrakcyjne, bo ludzie są generalnie uczuleni na ten model, więc można coś taniego i przyzwoitego znaleźć. Na plus przemawia zazwyczaj dość bogate wyposażenie.
Nic się nie zepsuło dotychczas. Z drobiazgów denerwują mnie stuki/trzeszczenie z tapicerki bocznych drzwqi z lewej strony. Nie wiem, czy to nie od zakładanego amatorsko alarmu.
OK.

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.4 16V 88KM 65kW [l/100km]