Ocena kierowcy - Peugeot 307 I Hatchback

piter, 20 lat temu
Silnik 1.6 16V 109KM 80kW
Rok produkcji 2001
Peugeot 307 I Hatchback 1.6 16V 109KM 80kW 2001-2005 - Oceń swoje auto
Widać mam najlepszy egzemplarz w Unii.Nic sie nie dzieje.Bsi mi nie zalewa bo w ASO dobrze poprowadzili przewody autoalarmu-a to jest przyczyna problemów.Kierunkowskaz naprawiono za 60 zł a nie 10 baniek bo ASO nie robi mnie w balona że się nie da.A i tak obiecali że jakby sie nie dało to Peugeot wymienia na nowe za free!!!!
ponadprzeciętna elastyczność-na poziomie najnowszych diesli TDi HDi itd..,przecietne przyspieszenia ale nie ma czego sie wstydzić,kultura pracy bez zarzutu-nie szarpie ,nie dławi,płynnie przyśpiesza
płynnie wchodzą biegi,nie szarpie.Lepsza tylko w BMW.Golf V ma taka samą
naciagana ocena, prowadzenie,trakcja to rewelacja ale zawieszenie twarde czasami tył stuka na dziurach
duża szyba z przodu-krótki przód,dobra widoczność do tyłu,szerokie słupki-ogólnie nienajgorzej-ale które auto tej wielkości ma duuuużo lepiej?????
wszystko super-mnie na szczęście nie przeskadza mała popielniczka i nieco utrudniony dostęp do niej
w zimie szybko się nagrzewa a w lecie ponadprzecietnie izoluje od skwaru.Czas nagrzania przy siarczystych mrozach ok. 6
z przodu tyle co w obecnej klasie średniej,z tyłu ma chyba więcej tylko GolfV
silnik natarczywy od ok. 3500-4000 obrotów
w zimie w miescie nigdy nie przekroczył 10l / 100km na trasie minimum 6.5 l,przeglądy co dwa lata lub 30000 km ceny niskie w stosunku do konkurencji takie same w całym kraju.Wymieniłem klocki 300 zł dość drogo ale wytrzymały 45 000 co wbrew pozorom nie jest dzisiaj regułą w jedzie głównie miejskiej.Uszczelnienie termostatu 70 zł z płynem chłodzacym,naprawa kierunkowskazu,o który tu tyle szumu 60 zł-działa jak burza od pół roku
w tym momencie bez promocji auto jest zbyt drogie
uszczelnienie termostatu,manetka-wszystko robione w ASO-tanio i solidnie.Ale podatna na zarysowania przednia szyba-trzeba uważać ze skrobaczkami
dbam o auto,nie kombinuje z cudeńkami,jeżdżę do ASO na przeglądy i zbieram tego plony
Peugeot 307 I Hatchback