Ocena kierowcy - Peugeot 307 I Hatchback

ramzesthe69, 9 lat temu
Silnik 1.4 HDi 8V 68KM 50kW
Rok produkcji 2003
Peugeot 307 I Hatchback 1.4 HDi 8V 68KM 50kW 2002-2005 - Oceń swoje auto
Układ elektryczny : Przełacznik kierunkowskazów
Układ elektryczny : Zegarek
Kupiłem ten samochód czysto przypadkowo, bo trafiła się okazja. Co prawda nie spełnia moich oczekiwań, bo szukałem zupełnie innego samochodu, ale naprawdę nie ma czego się doczepić, a jestem wręcz zaskoczony tym samochodem.
O trwałości i zużyciu paliwa sie nie wypowiem, bo ma krótko jeżdżę. Poza tym silnik jest zbyt słaby, chociaż w mieście daje radę a i na trasie przy rozsądnych prędkościach jest ok. Ogólnie to myślę, że co najmniej 20-30km brakuje, żeby w miarę sprawnie wyprzedzać powyżej 100km/h.
Bez zastrzeżeń. Nawet nie brakuje 6 biegu, ale to dlatego, że powyżej 140km/h w zasadzie nie ma czym jechać.
Tu jest spore zaskoczenie. Prowadzi się jak Focus II, którym jeździłem służbowo, a to na prawdę dobra rekomendacja.Jak ktoś lubi szybciej zakręt przyatakować, będzie zadowolony.
Najwygodniejszy nie jest,choć oczywiście nie jest niewygodny.Za to jak wyżej-prowadzi się bardzo pewnie.
Wszystko na swoim miejscu, a bardziej czytelnych zegarów nie widziałem. Wady to praktycznie niewidoczny zegarek i świrujący przełacznik kierunkowskazów, ale to podobno wada wszystkich 307 i innych peugeotów.
Nie mam kimy, więc daję dobrze, bo wentylacja daje radę.
Bardzo dużo miejsca, szczególnie z przodu i nad głowami.
Bardzo dobre wyciszenie.
Nie wiem jakie dokładnie jest spalanie, ale zdecydowanie jestem zadowolony, bo wyjdzie ok. 6l/100km, a nogę mam ciężką.Jak ktoś spokojnie jeździ, to myślę, że zejdzie poniżej 5l/100km.
Samochód kupiłem od pierwszego właściciela z udokumentowanym przebiegiem 118tyś.km. Wszystkie wymiany i naprawy udokumentowane w książce serwisowej, a zapłaciłem za niego poniżej średniej z allegro, tylko dlatego, że to 3d i bez klimatyzacji, a niewiele osób szuka takich wersji.Żal tylko, że mocy więcej nie ma.
To co widziałem w książce serwisowej, to brak jakichkolwiek napraw z winy samochodu, więc daję doskonale, a zweryfikuję jk dłużej pojeżdżę.Dodam, że samochód kupiłem od znajomego, więc brak awarii jest sprawdzony.Z pierdół, to wyżej opisany zegarek i przełącznik kierunków, ale to bzdury.
J.W.

On - zużycie paliwa dla silnika 1.4 HDi 8V 68KM 50kW [l/100km]