Ocena kierowcy - Peugeot 307 I Hatchback

Johann91, 10 lat temu
Silnik 2.0 HDi 8V 90KM 66kW
Rok produkcji 2002
Peugeot 307 I Hatchback 2.0 HDi 8V 90KM 66kW 2001-2005 - Oceń swoje auto
Inne : Bogate wyposażenie.
Auto oceniam źle na podstawie mojego egzemplarza. Może dla tego że kupiłem auto odpicowane, które okazało się mocno zmęczone i niepierwszej świeżości - wiec na pewno można stwierdzić, że gdy się o 307 nie dba to ona szybko da znać o tym.
Silnik okazał się najbardziej trwałą częścią tego samochodu, ale 90 KM to zdecydowanie za mało. Niska kultura pracy, głośna praca, a wibracje podczas przyspieszania jakby się jechało młotem pneumatycznym.
Biegi wchodziły łatwo i bez problemów.
Źle się nie prowadził, ale ideałem nie był.
Przednia szyba poprowadzona bardzo daleko, przez co słupki utrudniał widoczność na boki.
Materiały dobrej jakości i dosyć przyjemne w dotyku. Tapicerka skórzano-welurowa dobrze się trzymała, mimo że przebieg zapewne nie był taki jak pokazywał drogomierz.
Klimatyzacja Szybko chłodziła, a ogrzewanie szybko grzało. Ekran klimatronika słabo widoczny, a pod słońce nic nie było na nim widać.
Na 3 drzwiowego hatchbacka miejsca z przodu jest dużo, gorzej z tyłem, ale to normalka.
Potwornie głośny i słabo wyciszony.
Ekonomiczny silnik. Palił mało nawet przy dynamicznej jeździe - inaczej się nie da bo jechałby jak żółw.
Jak każdy francuz - cena dużo niższa niż auta w tym segmencie. Auta bogato wyposażone, ale jeżeli się o auto nie dba to nie ma co liczyć na bezawaryjną pracę.
Zacinające się sterowanie elektryczne lusterek bocznych, przepalające się żarówki.
Odpadł cały tłumik z orurowaniem, ale to wina złej jakości napraw poprzedniego właściciela, który odwalił dobrą prowizorkę przed jego sprzedażą.

On - zużycie paliwa dla silnika 2.0 HDi 8V 90KM 66kW [l/100km]

5,4