Ocena kierowcy - Peugeot 307 I Hatchback

przemas@khaki.v.pl, 18 lat temu
Silnik 2.0 HDi 8V 90KM 66kW
Rok produkcji 2002
Peugeot 307 I Hatchback 2.0 HDi 8V 90KM 66kW 2001-2005 - Oceń swoje auto
Cóż tu pisać o całokształcie ogólnie model z 2002 - listopada jest istną puszką Pandory. Więc nie warto się spieszyć z zakupem pierwszego wypuszczonego auta z tego modelu. Warto więc poczekać aż inżynierowie w Peugeocie poprawią swoje pomysły techniczne, dopiero wtedy możemy się zastanowić NAD KUPNEM TAKIEGO AUTA.
głośna praca silnika jak na tak niski przebieg
Ciągłe usterki zwłaszcza z kołem Zamasowym i wyskakującym wstecznym biegiem
układ jezdny już po 30000 tyś dał się silnie i wyrażnie weznaki (przód)
Całkiem niezła widoczność ale ze strony pasarzerów lecz nie ze strony kierowcy, słupek łączenia dzrzwi z przednią szybą jest nadwyrost zaduży i ogranicza pole manewru. Osobiście parokrotnie o mały włos nie doprowadziłbym do wypadku !!!
Wnętrze typowe dla Peugeota, Plastic i niska jakość materjałów, (połamane podłokietniki i szkielet siedzienia to standard w 307 SW !!!)
Klimatronic radzi sobie Z nawiewem ale przy 20.C lecz gdy temp spada poniżej -5.C to zaczynają się z wmiarę szybkim ogrzaniem kabiny a co zatym idzie wciąż niedogrzany silnik!!!) zaś latem przy 30.C kierowca i pasażer mają się z czego cieszyć lecz pasażerowie w tylnim żedzie mogą im pozazdrościć chłodnego powietraza ( zły nawiew z tył kabiny)
Kierowca 307 SW raczej będzie usatysfakcjonowany z jazdy swoją 307 choć nie na długo po w niedalekiej przyszłości będzie się niestety musiał skupić na usterkach które zaczynają z biegiem czasu wychodzić i o cenie jaką będzie musiał zostawić w serwisie Peugeota
Silnik HDI wypada całkiem nieźle w stosunku do aut swojej klasy a nawet do aut z zachodniej granicy (choć nie mamy co się długo cieszyć, bo występujące świerszcze w fotelu i tylniej części bagarznika i tak nam zagłusząpracę silnika)
I tu się zaczynają schody... a dokładniej wysokie spalanie w trybie miejskim 8l do 10 w temp. ok 0.C zaś na trasie nie łudzmy się ale liczmy że nasze HDI 110 PS spali te 7.5 l przy średniej prędkości 140 km/h
Cena Peugeota znacznie spadła po 3 latach. Trzysta siudemkę możemy śmiało kupić 50 % taniej niż daliśmy za niż na początku
Niestety Peugeot 307 i 307 SW TO KRÓLOWA SERWISU. Odrazu się nastawmy że wczasie gwarancji zaznaimu sobie cały personel od mechanika do kierownika bo już w tym okresie będziemy częstymi bywalcami serwisu.
Poważne usterki też nasz czekają... Kierownik serwisu Peugeot poinformował mnie już na wstępie "że to nie jest BMW ani Mercedes i ten samochud poprostu będzie się częściej psuł" :/ ?!?!?!?!?!? NO NIE WYTRZYMAM!!!
Peugeot 307 I Hatchback