Ocena kierowcy - Peugeot 307 I Kombi

Silnik 1.6 16V 109KM 80kW
Rok produkcji 2003
Okres użytkowania: ponad 6 lat
Peugeot 307 I Kombi 1.6 16V 109KM 80kW 2002-2005 - Oceń swoje auto
Karoseria : Bardzo dużo miejsca.
Inne : nie chce się zepsuć
Przeniesienie napędu : Nie chce sie popsuć
Karoseria : nie chce sie popsuć
Polecam każedemu zakup 307ki. Regularnie serwisowana, jeśli tym wielkim słowem można określić wymianę oleju i fitrów; a auto jedzie bezawaryjnie i służy przez wiele lat. Odrazu odradzam zakupu 307ki z importu, składanej lepianki klepanki, złomu z cofnietym przebiegiem itp. Jeśli 307 ka to tylko salon polska,serwisowany, pełna dokumentacja.
Silnik 1.6 benzyna. Powiem tak. Silnik naprawdę jest wystarczający do tego auta. Poprostu optymalny. Nie ma problemu z sprawnym poruszaniem się zarówno w mieście jak i na trasy. Na komentarze typu nie do ścigania i rajdowania uśmiecham się i wsiadam do beemki 2.5 5 tki którą posiadam hobbystycznie.
Biegi wchodzą precyzyjnie, lewarek nie ma luzu itp. Jedynie wydaje mi się że mogliby odrobinę dać dłuższe przełożenie 5tego biegu tak żeby przy np 130-140 kmh były niższe obroty i tym samym ciszej w aucie. Aczkolwiek rozumiem że obecnie jet tak to zestrojone aby w sumie mały silnik 1.6 miał siłę zamknąć na vmax obrotomierz na 6000obr na 5 tym biegu.
Precyzyjnie kieruje się autem tam gdzie chce aby jechało. Potwierdzam jednak że na polskie dziurawe drogi jest dość twardo zestrojone. Nie widzę sensu zakładania alusów 17 tek z profilem opon 40.45 bo to psuje komfort jazdy. Obecnie jeżdzę na 15 tkach profil 65 i jest w pożądku.
Wszystko widać doskonale. Nie mam zastrzeżeń. Przy cofaniu trzeba trochę się skupić bo to kombi jest naprawdę duże.
Wszystko pod ręką. Jedynie przyzwyczajenia potrzebowałem do jazzdy autem bez podłokietnika które uwielbiam w bmw. Niestety moje fotel ich nie mają. Myślę że kiedyś kupie takie na alegro.
Climatronik działa doskonale nie mam żadnego zastrzeżenia.
Ogromnie dużo miejsca jak na takie auto! Naprawde jestem bardzo zadowolony jeśli chodzi o ilość wolnego miejsca w tym kombi. To nie żadna gówniany kurnik typu audi a4, golf 4 czy bora. 307 ka pod tym wzgledem jest niesamowita.
Ok.Tylko tak jak pisałem przy 140kmh troszkę mogłby być cichszy,ale to tylko 1.6 silnik więc spoko.
Tzn Powiem tak. Poza micrą która nic nie paliła ale to kurnik, zawsze jezdzilem autami które paliły w cyklu miejskim ok 16 litrów. 307ka w mieście na klimie w korkach w najgorszym scenariuszu max 10 litrów i nic więcej. Dynamiczniejsza trasa na klimie to 7,5 litra. Normalnie 6,8 bez starania. Te wyniki nie są żadnym obciążeniem dla mojego portfela.
Za te pieniądze otrzymujemy to co cenie bardzo duży samochód o pieknej stylistyce, szczególnie z przodu. Naprawdę pojemne i fajne kombi. POLECAM!!
Szwankuje mi manetka od kierunkowskazów. W końcu auto już z 2003 roku i ma swoje latka.Nic więcej.
Powiem tak. Auto mam od nowości, regularnie dokonuje serwisu w ASO. Prowadzi się jak nowe w dniu jego odbioru. Zasada taka jak kto dba tak ma. Jeśli do wymiany to wymieniamy. Wymieniłem tłumik, wiem wiem mogłem pospawawać jak każdy druciarz ale to nie umnie, chłodnica też przeciekła. I to wszystko przez prawie 7 lat ekspoatacji. Oczywiście wymiany klocków hamulcowych i łaczników stabilizatora nie podaje bo to jest normalna sprawa exploatacyjna.

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.6 16V 109KM 80kW [l/100km]

8,1