Ocena kierowcy - Peugeot 307 I Kombi

Silnik : Super osiągi i niskie spalanie
Zawieszenie : Łożysko przód
Układ elektryczny : Włącznik świateł cofania
Inne
Ogólnie z auta jestem zadowolony.
Elastyczny, cichy, mocny, oszczędny. Ten silnik do tej budy pasuje idealnie. Mało pali a rozpędza się do 200km/h bez większych problemów. Wyprzedzanie odbywa się też na \"spokojnie\" z 4 biegu wgniata fotel a powyżej 100 km/h można wyprzedzać nawet z 6 biegu.
Skok lewarka jest przyjemny ale przyzwyczajenia wymaga operowanie jedynką i dwójką przy niskich prędkościach \"parkingowych\" lub gdy auto się jeszcze trochę toczy na początku ciężko wyczuć czy to jeszcze 1 czy już 2.
Pewny i precyzyjny.
Dobra, auto ma dużo szyb. Manewrowanie poprawiają czujniki parkowania z przodu i z tyłu fajne też jest automatyczne lusterko wsteczne.
Mam 190 cm wzrostu i mieszczę się bez problemu, za mną też jest jeszcze miejsce, przełączniki rozmieszczone intuicyjnie i pod ręką. Skórzana kierownica świetnie leży w ręku.
Climatronic działa świetnie nawet z odsłoniętym solar dachem w upalne dni dobrze i bez szumu utrzymuje dobrą temperaturę w aucie. Zimą szybko też się nagrzewa.
Dużo miejsca, można podróżować nawet w 5 osób z bagażami dzięki temu, że ma 3 fotele z tyłu.
Tylne zawieszenie jest największym mankamentem, przy zimowych oponach potrafi być stosunkowo głośne, ale nie jest to nic strasznego;)
Trasa jazda 100-120 spalanie 5 litrów, miasto spalanie do 6,5 litra. Średnio komputer pokazuje mi 5.6 litra przy mocy 136KM i tych rozmiarach auta spalanie uważam za śmieszne. W trasie 350 km spokojna i równa jazda ciągle 110km/h spalanie miałem 4.8 litra. Rewelacja!
Za niewielkie pieniądze mam świetne osiągi, wygodę, niskie spalanie i bardzo bogate wyposażenie, czujniki deszczu, świateł, cofania przód i tył, grzane fotele, climatronic, skóra, ESP, ASR, ABS, 6 biegów, fotochromatyczne lusterko, składane lusterka, tempomat, spryski reflektorów, i masę różnych bajerków
Lubią się przepalać żarówki. Padł mi włącznik świateł cofania (50 zł z wymianą).
Nic poważnego się nie stało. Odpukać.

On - zużycie paliwa dla silnika 2.0 HDi 16V FAP 136KM 100kW [l/100km]

5,6