Ocena kierowcy - Peugeot 307 II Hatchback

michal83, 12 lat temu
Silnik 1.6 16V 109KM 80kW
Rok produkcji 2007
Peugeot 307 II Hatchback 1.6 16V 109KM 80kW 2005-2008 - Oceń swoje auto
Karoseria : Ciekawy wygląd nadwozia. Bardzo przyjemne wnętrze i przy tym bardzo pszestronne. Miłe uczucie jazdy dużo większym samochodem. Bardzo żwawy silnik. Lubi wysokie obroty, ale to przecież zwykła benzyna. Daje sporo radości z jazdy.
Cichy. Dźwięk silnika jest do zaakceptowania. Miło mruczy.
Precyzyjna. Jeśli punktem odniesienia pozostanie megane I generacji to różnica jest wielka na korzyść 307. Poza tym ładny chromowany lewarek do zmiany biegów.
Jak na takie zawieszenie, najsłabszym elementem mogą być niewłaściwie dobrane opony. Reszta jest bdb. Prowadzi się łatwo i przyjemnie. Przy kupnie nowych opona warto wybierać opony zalecane przez producenta - informacja na słupku drzwi kierowcy.
Bardzo lubię wielką szybę z przodu. Bardzo dobra widoczność do tyłu. Dobrze dobrane lusterka.
Wszystko jest czytelne i rozlokowane w sposób logiczny. Szybko się przyzwyczaiłem.
Grzeje wydajnie. Chłodzi szybko i mocno.
Wystarczająco dużo miejsca.
Jest cicho. Nie ma żadnych szumów. Jazda autostradą przy 150 km/h daję możliwość normalnego rozmawiania z pasażerami. Naprawdę jest cicho.
Lubię dynamiczną jazdę więc spala średnio 8,5 litra w trasie.
Wybrałem 307 spośród innych pojazdów. Był to wtedy samochód 2 letni. Za tą samą cenę mogłem kupić passata z przebiegiem 5-cio krotnie większym i w wieku 5 lat. Wybrałem 307 i nie żałuję. Moja 307 w chwili zakupu miała przebieg 17 tys km - więc była jak nowa, dodatkowo z gwarancją peugeota.

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.6 16V 109KM 80kW [l/100km]

7,6