Ocena kierowcy - Peugeot 307 II Hatchback

mokitoki@wp.pl, 15 lat temu
Silnik 1.6 HDi 16V 109KM 80kW
Rok produkcji 2007
Peugeot 307 II Hatchback 1.6 HDi 16V 109KM 80kW 2005-2008 - Oceń swoje auto
Silnik : Niesamowicie elastyczny pomiędzy 2-4 tys. i jeszcze ładnie "mruczy". W połączeniu z 4 biegiem dynamika rewelacyjna. Przy wyprzedzaniu na trasie połyka 3litrowe benzyniaki i 1.9TDI.(80-140km/h) Poległ również nowy merc 180 Compressor. (100-180km/h)
Piękne, oszczędne i b.dynamiczne (jak na slinik 1.6)auto, kupiłem je ze względu na wygląd...307 jest po prostu przepiękna (wg mnie alfa 147 się nie umywa...ale de gustibus non disputandum est;) oraz silnik (kulturą pracy i dynamiką znacznie przewyższa silniki TDI). Samochód jest bardzo przestronny, pakowny wbrew pozorom. A awaryjność peugeotów to mit...jeździłem paroma (partner 2.0HDI 1.9D-bez turbiny, 407) i nie przypominam sobie jakiś usterek - te które się zdarzyły wynikały raczej z niedbałości o samochody albo niewłaściwego obchodzenia się.
Fantastycznie pracujący slinik...elastcznością zrównuje się a i niejednokrotnie przewyższa 1.9TDI, o silnikach benzynowych nawet nie wspominam...
Zaleta: świetnie zestrojony 4 bieg - od 80-180km/h, elastyczność na tym biegu niesamowita - nowy merc 1.8compresor nie miał szans Wady: krótka 2 i 3, czasami nie wchodzi 1, skrzynia w porównaniu do innych aut (fiat bravo, 12 letni ford escort) chodzi trochę nieprecyzyjnie) Generalnie idealnie nie jest, ale źle też nie:)
Mam opony 205, chyba swoje robią.
Wzorowo, jeździłem niedawno nowym fiatem bravo (ma podobnie zbudowaną przednią linię szyby) i jednak słupki we fiacie przesłaniają bardzo wiele...
Idealnie, wszystko pod ręką, jedynie podłokietnik ciut a wąski i ciut za wysoko. Nie mogę również tak ustawić fotelu i kierownicy, by opierają lewą rękę o wgłębienie drzwi swobodnie trzymać kierownicę.
Klima szybko chłodzi, głównie jeżdżę sam, więc problemów nie ma.
Przednie fotele, mimo braku regulacji lędźwiowej świetnie dopasowane, z tyłu również wygodnie.
Na przednich fotelach cisza, z tyłu powyżej 160 słychać dosyć dosyć tylne opony (może to wina 205 które mam obecnie). Jednak trzeba pamiętać, że to nie sedan. Zastanawiałem się nad zakupem fiata bravo II ale: 1. bajerancki w środku, ale jakość materiałów...po prostu fiat. 2. testowałem wersję 1.9 MJET 150km..w porównaniu do 307 bardzo głośno w środku (silniki) a i przyśpieszenie nie porywa.
Przy bardzo dynamicznej jeździe (autostrada: 150-190, duże miasto:dynamicznie, trasa: 110-140 dużo wyprzedzań) 6.47l/100km (średnia liczona z pełnego baku bez wliczania rezerwy - 850km na 55 litrach ON). Jeszcze wiele nie przejechałem, ale wydaje mi się, że na trasie przy "emeryckiej" jeździe można spokojnie zejść poniżej 5 l/100km. Obecnie (po drugim tankowaniu) przejechałem ok. 200km (duże miasto+trasa 110-140) i komputer pokazuje 5.7l/100km.
Prawie max wyposażona wersja 1.6HDI 110 oxygo, pełna elektryka, alu 16, czujnik cofania, podłokietniki przód+tył, białe zegary , klima 2 strefowa, dużo schowków itp -brak ksenon, nawigacji, tempomatu-w HTB jest na zamówienie; kupiona z rabatem 18 tys. zł. Auta konkurencyjne (np. toyota auris, fiat bravo II) odpadają w przedbiegach.
nic
nic