Ocena kierowcy - Peugeot 307 II Hatchback

Gollum, 16 lat temu
Silnik 1.6 HDi 16V 109KM 80kW
Rok produkcji 2007
Peugeot 307 II Hatchback 1.6 HDi 16V 109KM 80kW 2005-2008 - Oceń swoje auto
Inne : Miałem duże obawy kupując tą markę ( sporo negatywnych opinii ) , okzauje się że jednak jest tak jak myślałem - każde auto może mieć awarię , ale we francuskich jakoś jest to dziwnie nagłaśniane. Pozatym wpisywanie jako awaria np. "palą mi się żarówki " to trochę nieporozumienie ( h7 takie są i palą się w każdym aucie). Wydaje się że choroby wieku dziecięcego auto ma za sobą ( awarie ABS - skutkujące nawet samozapłonem , awarie koła zamochowego , czy usterki przełącznika kierunkowskazów). Podsumowując zaskoczyła mnie solidność wykonania i bezawaryjność tego auta. ( wcześniej jeździłem Toyotą corollą)
Bardzo miłe i przyjemne auto do pracy i na rodzinne wycieczki. Obraz wnętrza trochę psują plastiki , dużo ich i nie są najwyższej jakości.
Wcześniej jeździłem corollką 90KM diesel , dynamika 90-120 była w niej dużo lepsza.
Biegi trochę z długie , jazda na 5 poniżej 90km/h bardzo mało dynamiczna ( wigoru nabiera dopiero przy 100 - 110) zestrojenie między biegiem 1 i 2 niedopracowane , po spokojnym ruszeniu z 1 , na 2 mamy obroty poniżej 1500 , słabo wtedy idzie ( do uzyskania ok 1800 - wtedy już ok) ale pozostaje wrażenie "dziury". Biegi wchodzą płynnie .
Dosyć sztywne , dobrze trzyma się drogi. Przy większych szybkościach czuję się pewnie. Trochę głośne na wybojach. Ale jak na tą klasę auta ok
Dobra widoczność , trochę może słupki boczne przysłaniają , ale można się przyzwyczaić
Wszystko pod ręką i na miejscu
Klimatyzacja jak najbardziej wydolna.
Mam wersję SW więc miejsca dużo , nawet z tyłu , a nie jestem małym kierowcą.
W samochodzie nawet przy większych szybkościach w miarę cicho.
średnie zużycie od wyjazdu z salonu 6.1 , można pojechać ekonomicznie ( zużycie ok 4 l/100 ) tylko że taka jazda nie daje radości jazdy :) .
Kupując na firmę dostałem niezły upust i w zasadzie w tej klasie cenowej nie było innego auta które chciałbym kupić. Albo ich dynamika jazdy była nie taka ( objeździłem dużo aut zanim kupiłem P307SW) albo cena była kosmicznie wysoka.
Na razie nic się nie dzieje

On - zużycie paliwa dla silnika 1.6 HDi 16V 109KM 80kW [l/100km]

5,8