Ocena kierowcy - Peugeot 307 II Hatchback

AJK, 17 lat temu
Silnik 2.0 HDi 16V FAP 136KM 100kW
Rok produkcji 2006
Peugeot 307 II Hatchback 2.0 HDi 16V FAP 136KM 100kW 2005-2008 - Oceń swoje auto
Za częst bywam w serwisie. I moim zdaniem tylko raz z istotnego powodu. Reszta to fałszywe alarmy komputera.
Rewelacyjne przyśpieszenie (a poprzednio jeździłem Mondeo V6 170 KM).
Chociaż nowy samochód miał wadę synchronizatora III/IV biegu - naprawa gwarancyjna. Póżniej bez problemów. Wybiera bardzo precyzyjnie, a lubię "wachlować" biegami!
Mam wersję Intense - bardzo dobre sprężyste zawieszenie do szybkiej jazdy. Przez kilka dni jeździłem wersją HDI 90 KM w wersji podstawowej i miałem wrażenie "pływania" samochodu w zakrętach i przy prędkościach powyżej 130 km/godz. - zbyt miękkie.
Prawe lusterko zewnętrzne ma zbyt duży martwy obszar widzenia - nie można na nim polegać przy zmianie pasa ruchu z lewego na prawe. Lusterko środkowe ograniczone do tylnej szyby właściwie nieprzydatne. Ale jedynym samochodem, w którym nie musiałem zmieniać szybek lusterek to Mondeo w poprzedniej wersji. Zmieniałem szybki na szerokokątne w PF 125p, Polonezie, Nissanie Vanette, VW Passacie, no i w Peugeocie 307.
Żle wyprofilowane fotele. Brak podparcia lęźwiowego.
Słaba bierna wentylacja wnętrza. Konieczne jest używanie dmuchawy na stałe. W deszczowe dni trzeba dołożyć klimatyzację. Jazda z 5 osobami bez klimatyzacji przy zamkniętych szybach nie jest możliwa.
Zbyt mało miejsca z tyłu nawet przy przeciętnie wysokim kierowcy.
Diesel, a praktycznie nie słychać ani silnika, ani oporów powietrza.
Średnie zużycie 6,8 l/100 km w ruchu mieszanym. Miasto 7,0. Trasa przy bardzo ostrej jeździe 7,2.
Wystarczy porównać ceny i wyposażenie Forda Focusa, VW Golfa, czy Audi A3.
Z błahych powodów zapalają się różne kontrolki. Trzeba jechać do serwisu i po 5 min. problem jest rozwiązany. Uciążliwe.
Od nowości uszkodzony synchronizator III/IV biegu.

On - zużycie paliwa dla silnika 2.0 HDi 16V FAP 136KM 100kW [l/100km]

6,6