Ocena kierowcy - Peugeot 307 II Kombi

Grzechotnik, 14 lat temu
Silnik 1.6 HDi 16V 109KM 80kW
Rok produkcji 2005
Peugeot 307 II Kombi 1.6 HDi 16V 109KM 80kW 2005-2008 - Oceń swoje auto
Silnik : Cichy, ekonomiczy, dynamiczy.
OK
Cichy, beż żadnych wibracji na kole kierowniczym a tym bardziej na siedzeniach. Autka z grupy VW czy Mazda to jeżdżące wibratory. Można śmiało napisać, że jest porównywalny głośnością i kulturą pracy z silnikiem benzynowym. Zarówno na zimno jak i ciepło. Elastyczny (wersja 109KM), dynamiczny, ekonomiczny.
Biegi jak na francuza wchodzą bardzo dobrze, odpowiada mi skok dźwigni, przełożenie skrzyni. czasem wsteczny trzeba zarzucić dwa razy, ale to norma w autkach.
Zakręty stabilnie pokonuje, sama trwałość zawieszenia nie najlepsza, ale praca OK. Szybko siadają końcówki drążków i łączniki stabilizatorów. Cichsza praca niż np w VW.
Trochę ciężko wyczuć na początku koniec i tył autka, z kabiny wydaje się, że już dotykasz zderzakiem drugie autko a jak wyjdziesz na zewnątrz to jeszcze jest dużo miejsca. Nie mam czujników parkowania, ale gdyby było to przydałyby się. Z za kierownicy widoczność dobra, dość mocno przeszklona kabina.
Wszystko łatwo opanować, nie ma za dużo guzików, sterowanie radia i tempomatu przy kierownicy, podobnie komputer pokładowy. Klimatronic, łatwy w obsłudze, czytelny wyświetlacz. Pozycja za kierownicą OK, ale w moim modelu nie ma podparcia lędźwi, co dziwi, bo jest np regulacja wysokości fotela kierowcy i pasażera. Fajny schowek na okulary i miło podświetlone lusterka w osłonach przeciwsłonecznych. Trochę za niski podłokietnik z tyłu. Z przodu podłokietniki bez regulacji, ale ustawione są OK.
Dość wydajna, ale lepiej używać klimy. Zaskoczyło mnie to, że gdy włączysz klimę w tryb auto, nawiewy wcale nie szaleją i komputer spokojnie stara się dojść do zadanej temperatury. Dwustrefowy klimatronic to bardzo przydatne urządzenie.
Jeśli chodzi o miejsce z przodu, to jest jak najbardziej OK, a tyłu dramatu nie ma, ale cudów też nie. Trzeba wziąść pod uwagę, dość wysoko poprowadzoną linię dachu, więc wysocy nie będą wadzili o niego. Bagażnik duży, dodatkowe uchwyty do mocowania siatki lub bagażu oraz schowki na drobiazgi w bagażniku cieszą. Bardzo głęboki i duży klimatyzowany schowek z małymi kieszonkami na drobiazgi.
Dla mnie OK, trzeba pamiętać, że to nie mercedes czy BMW. na postoju prawie nie słychać silnika, tylko dmuchawa, podczas jazdy do 160km/h jest ok, ale jak to w dieslu nie ma wiekszej różnicy (odczuwalnej) czy jedziesz 90 czy 130, szumy powietrza opływającego karoserię są znośne, nie ma gwizdania czy czegoś podobnego.
Spalanie około 1,5l/100km mniej niż silnik 2.0, ale jak pogonisz pod 200km/h to komputer pokazuje 12,5litra :) przy spokojnej jeździe bez wiekszych kombinacji możesz zejść do 5,5 litra i to po mieście !! trasa spokojnie 4,5 litra. Jak na wcale nie takie małe autko i jego osiągi to bardzo dobry wynik. Jedno małe ale, zauważyłem, że komp o dziwo oszukuje ale w dół, moje własne pomiary było o około 0,5litra większe :)
Jak najbardziej OK.
Mam go za krótko aby coś tu napisać obiektywnie, na razie OK.
Mam go za krótko aby coś tu napisać obiektywnie, na razie OK.

On - zużycie paliwa dla silnika 1.6 HDi 16V 109KM 80kW [l/100km]

Peugeot 307 II Kombi