Ocena kierowcy - Peugeot 308 I SW

Lucjan, 14 lat temu
Silnik 1.6 HDi FAP 92KM 68kW
Rok produkcji 2008
Peugeot 308 I SW 1.6 HDi FAP 92KM 68kW 2009-2011 - Oceń swoje auto
jest to kolejna moja ocena napisana po powrocie z wakacji. Auto (308 SW) kupione z myślą o wyjazdach na wakacje i jest do tego właśnie stworzone. Nie sposób wymienić wszystkich drobnych akcesoriów które wspaniale sprawdzają się podczas podróży i znacznie ją ułatwiają. Z tyłu nawiewy klimy, lampki które nie przeszkadzają kierowcy a pozwalają swobodnie czytać, regulowane tylne fotele, stoliczki lotnicze, spora ilość schowków w tym ten z przodu z nawiewem klimy, kierowca prowadzi w naprawdę komfortowych warunkach, fotel jest twardawy, ale po przejechaniu ciurkiem 1 700 km nie miałem żadnych problemów bólowych, praktyczny podłokietnik, bagażnik duży i ustawny, dodatkowe gniazdo zapalniczki do podłączenia lodówki, bardzo dobre światła itp. Naprawdę w tej wersji gorąco polecam wszystkim szukającym praktycznego auta na wyjazdy wakacyjne.
jestem mile zaskoczony zachowaniem auta na autostradach. Załadowany na wakacje (rodzina + rzeczy) bez problemu utrzymuje prędkości rzędu 160km/h. Jest przy tym cichy i oszczędny. Wypad na wakacje (Chorwacja) zrobione ponad 4000 km przeciętne zużycie paliwa wyniosło 5,4l. Jazda obejmowała również górskie serpentyny.
tak jak w poprzedniej opinii.
Kiedy auto jest obciążone dużo lepiej wyłapuje nierówności i jest trochę miększe. Dla mnie idealne w takim wydaniu. Nie trzęsie, ale daje dobre czucie nawierzchni. Puste jest twarde i potrafi np. na nierównych łukach uskakiwać.
jak poprzednio.
Za wyjątkiem tych przeklętych uchwytów na napoje. Są do ....
Dałbym doskonale gdyby klima była trochę cichsza. ale jest naprawdę sprawna. Sprawdzona w temperaturze powietrza 44 stopni. zimą nagrzewa się bardzo szybko. Czujnik nasłonecznienia naprawdę działa
jak rodzina zobaczyła ile zmieściliśmy do naszego auta była w lekkim szoku.
auto ma ponad 13 000 km. średnie zużycie paliwa wg komputera to 5,6l. (wynik wiarygodny, bo sprawdziłem wskazanie komputera z rzeczywistym zużyciem (tankowanie pod korek) stosunek miasto/trasa mniej więcej po połowie. Klima działa cały rok: w zimie suszy powietrze, w lato chłodzi.
kupiony w promocji
nowe auto