Ocena kierowcy - Peugeot 308 II Hatchback 5d

fordonczyk, 9 lat temu
Silnik 1.6 THP 125KM 92kW
Rok produkcji 2014
Peugeot 308 II Hatchback 5d 1.6 THP 125KM 92kW 2013-2014 - Oceń swoje auto
Zawieszenie : Czasy francuzów przechylających się podczas szybszego pokonywania zakrętów przeszły do historii. Auto komfortowe, choć dające się poprowadzić szybko, ciasno pokonując zakręty.
Auto oszczędne, komfortowe a jeśli trzeba potrafi też szybko zbierać się spod świateł. Idealne cenowo, bezawaryjne i wywołujące ciekawsze wrażenia z jazdy od niejednego niemieckiego konkurenta.
Ten napęd to coś dla spokojnych ludzi. Zawsze, kiedy go prowadzę, uśmiecham się kiedy w kilka sekund z silnika dla emeryta, zmienia się w rakietkę, która niejednemu psuje samopoczucie przy starcie spod świateł.
Choć skoki lewarka są w miarę długie, nie zdarzyło mi się nigdy haczenie, anni pomyłka przy doborze odpowiedniego przełożenia. Co więcej, zestrojenie z silnikiem przypomina nieco diesela.
Świetny kompromis pomiędzy komfortem a sportowym zacięciem. Szczególnie na 17" felgach. Na zimowych 16-tkach auto zdecydowanie bardziej miękkie. 18" warto się raczej obawiać.
Mała tylna szyba nieco utrudnia widok w tył. Na szczęście standardem są tylne czujniki parkowania, a grafika na centralnym wyświetlaczu idealnie pokazuje nie tylko odległość od przeszkody ale również stronę jej występowania.
Bardzo lubię gadżety i porstotę. Tutaj jest wszystko na swoim miejscu. Ekran działa odpowiednio, choć niestety nie polecam "grzebania w menu" podczas jazdy. Zbytnio absorbujące. Opinie dziennikarzy na temat sterowania
Opinie dziennikarzy na temat sterowania układem klimatyzacji są dla mnie niezrozumiałe. W wyposażeniu standardowym od wersji active, jest wentylacja automatyczna. Nastawiasz raz i zapominasz. Auto szybko się rozgrzewa, perfekcyjnie odszrania przednią i tylną szybę i utrzymuje stałą temperaturę we wnętrzu.
Z przodu jest przepastnie. Super fotele- mają komfortowe nastawy, choć są twarde. Jeśli ustawisz fotel zgodnie z zasadami bezpieczeństwa i instrukcją, będziesz kochał przestrzeń dokoła. Niestety na tylnej kanapie wygodnie będzie tylko dzieciakom i niskim emerytom.
Kiedy przeczytałem pierwsze testy tego auta, nie chciałem zbytnio wierzyć, że jest tam tak cicho. Przekonałem się dopiero po zakupie. Jedyne co słychać to szum opon przy prędkościach autostradowych. Na szczęście na Niemieckich autostradach jest już często "cichy asfalt" a to daje możliwość swobodnej rozmowy nawet przy 150 km/h. Klasse!
Prócz paliwa i ubezpieczenia, przez rok użytkowania nie poniosłem żadnych kosztów. Gdyby nie było AC, jedynym kosztem byłaby wymiana felgi i opony, którą zniszczyłem podczas zwiedzania prawym kołem pobocza krajowej piątki.
Uważam, że za tak dobrze wykończone wnętrze, świetne spasowanie i brak trzeszczących platików a także ograniczenie tandety do minimum, auto ma świetną cenę.
Przez 22 tys. km jedyną rzeczą na którą można narzekać to roleta szklanego dachu, która z nieznanych przyczyn zaczęła podbijać w jednym miejscu podczas zwijania się. Cały element został wymieniony w ramach gwarancji producenta.
Niestety, choć o autach Peugeot jest wiele opinii dotyczących awaryjności nie ma tu rzeczy, które jak dotąd mogły unieruchomić pojazd. Po 15 tys auto zażyczyło sobie dolania 1 L oleju i to wszystko.

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.6 THP 125KM 92kW [l/100km]

5,9