Ocena kierowcy - Peugeot 308 II Hatchback Facelifting

Grzegorz J., 4 lata temu
Silnik 1.2 PureTech 130KM 96kW
Rok produkcji 2018
Peugeot 308 II Hatchback Facelifting 1.2 PureTech 130KM 96kW 2017-2021 - Oceń swoje auto
Silnik : Kręci z ładnym, charakterystycznym dźwiękiem, i jak na pojemność 1,2 jest nadzwyczaj dynamiczny a przy tym oszczędny.
Inne : Tym autem po prostu chce się jeździć. Jest komfortowe, ciche, ładnie wykonane.
Peugeot 308 jak każdy inny samochód ma swoje zalety i wady, jednak tych drugich zauważyłem naprawdę niewiele.
Dopóki nie dostałem na jazdę testowa 308 z silnikiem 1,2 130KM, nie sądziłem że to może tak dobrze jeździć. Nie czuć że to "tylko" trzy cylindry. Silnik ma kopa, i naprawdę nie brakuje mu mocy i momentu w codziennej eksploatacji
Chyba najsłabszy punkt tego samochodu. Może nie tyle sama skrzynia, co układ sterowania. Biegi wchodzą z oporem, czasem czuć jakieś zgrzyty na dźwigni, i przez to brakuje finezji.
Jedynie przy dużych prędkościach i najechaniu na wyraźny poprzeczny garb, czuję lekkie uciekanie tyłu. Trzeba pamiętać jednak że tylne zawieszenie to prosta belka, wiec nie jest to przypadłość jedynie 308 ale większości samochodów z takim układem.
Karoseria... no cóż, mi się podoba :) Spasowanie blach, lamp i uszczelek jest ok. Lakier również bez zastrzeżeń. Na nowym samochodzie znalazłem tylko jeden mały paproszek.
Widoczność Jest bardzo dobra, i dodatkowo wspomagana czujnikami przód + tył.
Wygodne fotele, wszystko w zasięgu ręki, ładnie zaprojektowane. Mały minus za dość kłopotliwy system otwierania schowka w podłokietniku. Jak przesuniemy go w przód, zaczep zwalniający jest bardzo trudno dostępny. Szybciej jest złożyć podłokietnik i go dopiero otworzyć.
Bardzo wydajne ogrzewanie i klimatyzacja. Szyby łatwo odparowują/odmarzają.
Trzy dorosłe osoby na dwu tygodniowy zagraniczny wyjazd wakacyjny, zapakowały się "na luzie"
W samochodzie jest naprawdę cicho. Robiłem przymiarki do zakupu Hondy, no i musze przyznać ze Civic jest znacznie głośniejszy.
Auto nowe wiec się nic jeszcze nie psuje, ale porównując koszty części i przeglądów z innymi markami jest ok.
Jakość-cena jest chyba bezkonkurencyjna. Kupiłem samochód z wyprzedaży rocznika, i dostałem upust od ceny katalogowej na poziomie 24%. Żadna marka nie przebiła oferty która dostałem w peugeot
Póki co, nic się niepokojącego nie dzieje.
nic się jeszcze nie popsuło

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.2 PureTech 130KM 96kW [l/100km]

5,8