Ocena kierowcy - Peugeot 309 I

plaga77@poczta.onet.pl, 21 lat temu
Rok produkcji 1989
Peugeot 309 I 1.9 98KM 72kW 1986-1989 - Oceń swoje auto
bardzo lubie ten samochod. jak zaden inny daje mi radosc z jazdy w miescie. zgrabny, zwinny , bardzo szybki, fantastyczny nz zakretach. wybaczam mu jego wady bo zalety pozwalaja o nich zapomniec
ten silnik to zyleta,wysoki moment obrotowy, 8,6 do setki, dynamiczny na kazdym biegu( nawet na 5:)) nigdy nie poczulem braku mocy. troche meczacy przy jezdzie miejskiej( czeste hamowanie)
(tak naprawde to nalezy sie 4,75) daje 4 tylko dlatego ze twarde sprzeglo i czasem opor na 1ce. ale poza tym biegi jak w zadnym innym moim aucie. same wchodza na odpowiednie biegi wystarczy lekko puknac:) taki telepatyczny automat
doskonaly do sportowej jazdy , 0,5 cm manewru na tylnych amortyzatorach, daje 4 bo zawieszenie meczy potwornie na naszych miejskich szutrach i bruku
dobra we wszytkich kierunkach, no moze do tylu tak sobie. podoba mi sie widocznosc w bocznych lusterkach( duze) ale to juz raczej ergonomia
moj niewiele ma wspolnego z wygoda.ale jezeli brac pod uwage ergonomie szybkiej jazdy to jest doskonala. regulowany odc ledzwiowy w fotelu kierowcy , oswietlenie wnetrza wszystkie pokretla czytelnosc wskaznikow bardzo dobra. jednak wygoda minimalna ale to urok gti
najlepsza jaka mialem w . no moze wyjatkiem jest audi coupe(stary kanciak jeszcze). ale w lewku 309 szyby odparowuja bardzo szybko, momentalne nagrzewanie wnetrza, cicha praca dmuchawy do 2/3 skali
przecietnie, to naprawde sredniej wielkosci auto. ale nie jest ciasno. po prostu nie poraza przestrzenia.ale jak na autko w tych granicach cenowych naprawde wystarczajaco przestrzenne
dalbym bardzo zle le jednak kawalek blachy oddziela kierowce od silnika. ale silnik nie jest najgorszy,ryk motoru moze miec swoje uroki,natomiast szumy oplywowe przy 100km/h staja sie nieznosne. tak jak juz ktos napisl-wada nie do zaakceptowania
jak na gti i 130 KM 10l/100 w miescie( raczej spokojna jazda) to nie duzo 7l w trasie
ceny 309 spadly do poziomu ktory pozwala mi dac 5 w tej kategorii. za te pieniadze mozna kupic podstawowego kleszcza z rodziny fiata czy forda
drobiazgi niestety czesto. i wcale nie sa takie tanie
nie zdarzyly mi sie, chociaz tylna belka do wymiany:) wina uzytkownika
Peugeot 309 I