Ocena kierowcy - Peugeot 309 II

markos, 16 lat temu
Rok produkcji 1992
Peugeot 309 II 1.4 67KM 49kW 1990-1993 - Oceń swoje auto
Inne : Wszystko. Mimo 4 lat te auto zawsze potrafi mnie pozytywnie zaskoczyc :)
Układ elektryczny : kable swiece kopulka - to co w kazdym innym aucie
Zawieszenie : no mi narazie nie ale czesto mowi sie o tylniej belce
Karoseria : brak :) ocynk :) pomarzcie o tym ople i VW :P
205 popularne az za male. te auto na naprawde pojemny bagaznik, sporo miejsca dla pasazerow, swietnie sie prowadzi malo pali. nie sposob poprostu go nie kochac :)
jednostka bardzo dynamiczna a jednoczesnie kierowca ktory nie ma betonowych butow spokojnie miesci sie w 7 litrach gazu w cyklu mieszanym. nie ma z nia wiekszych problemow a fakt ze byla przez tyle lat stosowana w tym i innych modelach tez o czyms swiadczy. podstawa dbac i na czas podstawowe materialy eksploatacyjne wymieniac a bedzie sluzyla bardzo dlugo
nie mam zadnych problemow z ukladem przeniesienia napedu i skrzynia samą w sobie. troche docisk juz powoli ale to tez wina uzytkowników
zawiesznie proste, mozliwosc napraw we wlasnym zakresie oraz obala mit drogich czesci do aut francuskich bo wiekszosc elementow typu wachacz gumki sporo tansze niz do VW
nieraz sie te slupki przednie daja we znaki ale jesli porownac je z tymi nowymi z aut wyposazonych w poduszki kurtynowe... :)
wszystko w porządku :) nie mam sie czego przyczepic
klimatyzacja to nie jest ale i tak w ktorym aucie z tych lat ona dziala. da sie w lato wytrzymac a ogrzewanie lux. szybko nagrzewa sie wnetrze. juz robi sie cieplo po zamknieciu garazu i przejechaniu 2-3 km
jezdzilem wieloma autami ale w autach tej klasy tu czuje sie najwygodniej i nieskrepowanie
sa rozne narzekania na plastiki itd ale jak sie nie chce komus poprawic troche fabryki i powyciszac mocowan to niech nie oczekuje cudow od prawie lub pelnoletniego autka
zuzycie paliwa minimalne. gaz trasa 6,2 mieszany 7-8 miasto nigdy ponad 10. benzyna nie pamietam bo tylko na niej odpalam i przejezdzam piewsze pare kilometow. przeglad standard jak za auto z gazem a wiekszosc napraw robie w wlasnym zakresie.
jak patrze ze golf czy astra z tego samego rocznika co 309 kosztuje 1500-3000 wiecej to zal mi tych ludzi ktorzy nie decyduja sie na 309 :)
jesli tylko nie ignoruje sie pierwszych objawow ze cos moze byc nie tak nie zdarzaja sie raczej (przynajmniej nie mi) jakies nagle usterki uniemozliwiające jazdę
BRAK

LPG - zużycie paliwa dla silnika 1.4 67KM 49kW [l/100km]