Ocena kierowcy - Peugeot 309 II

gege, 19 lat temu
Rok produkcji 1992
Peugeot 309 II 1.4 67KM 49kW 1990-1993 - Oceń swoje auto
Nie zwracając uwagi na drobiazgi naprawde FAJNE AUTO.
Nie miałem problemów (jak narazie). Po większym przebiegu zaczyna "brać" więcej oleju. A może to tylko moje tak ma?????
Biegi czasami ciężko wchodzą, przeważnie 1, ogólnie OK.
Nie mam tu zastrzeżeń. Minus a może plus to miękie zawieszenie. Jest bez wspomagania więc czego oczekiwać.
Spoko. Tylko szyby często zaparowane, to wkurza, jedynie przednia szyba jest OK, tył do bani (nic nie widać), dopiero po dłuższej jeździe para znika. UWAGA:Moja ocena pomija zaparowane szyby.
wstrzymuję się od głosu.
Już wspominałem przy widoczności. Ogrzewanie w mieście OK na trasie jest już gorzej, wentylacja odwrotnie.
Przy moich gabarytach luz luz luz. Lepiej niż dobrze.A może dlatego że przesiadłem sie z malucha??????? :-)
Przy wolnej jeździe (60kmh) OK, przy szybszej (do 90kmh) też nie najgorzej, powyżej 90kmh silnik może być ale opływające powietrze drażni..... i to bardzo!!!!!!!!!! a jeszcze jak otworzymy troszke okna :-((((
Jak na taki wóz na trasie jest dobrze o ile nie przekraczamy 90kmh potem spalamy więcej o conajmniej 2 litry. W mieście sprawa wygląda troszke gorzej ale nie jest źle.
Tu jest świetnie. Autko fajne cena niska. W końcu udało mi sie je kupić za 4000PLN. Nic dodać, nic ująć. OKAZJA
O ile poważnych awarii nie miałem (jak narazie) to drobiazgi sie sypią np. rączka od lusterka bocznego, lusterko środkowe, zamki w drzwiach, opadające klapa bagażnika, kłopoty z tulejkami w ściskach hamulcowych, pęknięty cylinderek w tylnym hamulcu, mały wyciek oleju spod misy, skrzypiąca deska rozdzielcza, zerwana linka od sprzęgła, struchlałe przewody paliwowe, słabo umocowane zderzaki, nie działające pokrętło od ustawiania wlotu ciepłego powietrza.... ale to przecież ´92 rocznik!!!!!????? :-)
Nie miałem. Wole te sypiące się drobiazgi. :-)))

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.4 67KM 49kW [l/100km]

6,8