Ocena kierowcy - Peugeot 405 I Kombi

majkel, 18 lat temu
Silnik 1.8 TD 90KM 66kW
Rok produkcji 1992
Peugeot 405 I Kombi 1.8 TD 90KM 66kW 1988-1992 - Oceń swoje auto
Duza krowa bardzo wygodna. dobrze sie jedzi w utrzymaniu - moze byc. Dla kogos kto pracuje i ma troche wolnego czasu - auto bardzo wdzieczne!!! Zjechało cała europe - zachodnia, zach-połud. i południowa bez zadnych problemow!
przy zimnym silniku troche bardzo klekoce ale to chyba normalne przy tego rodzaju silnikach (diesel). Dobrze ciagnie powyzej 2000 obrotow. ponizej mulowaty!
5bieg jest strasznie daleko , wg mnie jest to bardzo niewygodne bo trzeba daleko siegac. (w porownaniu do OPLA KADETT 91r. benz.)
Bardzo wygodny. ale tylnia belka max 100000km, przeguby, ogólnie bardzo wysoki komfort jazdy.
Bardzo dobra widocznosc. Troszke problemy z cofaniem ale to normalne z takimi gabarytami
Typowa dla francuskich aut. Bez zastrzezen. Jedynie co mnie drazni to to ze trzeba sie wychylac zeby wsadzic V bieg;/
Szybko sie grzeje.
bardzo duzo miejsca na nogi i szeroko otwierane drzwi. ogolnie jako kierowca - OK!!
jak to Diesel z przelomu lat 80/90 lat. U mnie plastiki nie strzelaja.
Spalanie- trzeba liczyc 8litrow miasto. Trasy nie sprawdzilem;/ - jeszcze! ale jak na cene(19.10.05 - Częstochowa; "Neste24") 3,85zł za 1 litr ON to za 40zł przejade 140km po miescie. Jazda normalna.
auto mam 2,5miesiaca - jest calkiem niezle ale czeka mnie duuuuuzzzzzzzzzzzo pracy;/
Nie wymienne zawiaski od drzwi - trzeba oddac do blachadza. 1para drzw(kierowca/pasazer) 150zł
no co tu mowic - auto po wybitym korbowodzie i po przejechanych 350005Km jeszcze jakos jezdzi. Głowica miedzy zaworami strasznie spekana. Wymiana panewek i pierscieni, komplet uczelek i najtanszy olej na dotarcie(1000km i wymiana) - Ogólny koszt części ok 600zł.

On - zużycie paliwa dla silnika 1.8 TD 90KM 66kW [l/100km]

6,8