Ocena kierowcy - Peugeot 405 I Kombi

dzinek, 17 lat temu
Silnik 1.8 TD 90KM 66kW
Rok produkcji 1992
Peugeot 405 I Kombi 1.8 TD 90KM 66kW 1988-1992 - Oceń swoje auto
Uważam, ze autko troche niedocenione, jednak, Ci któzy posiadają ten samochód zmieniają swoje zdanie co do innych aut tej klasy. Autko ma ładny design zdobyło złoty medal w swoich latach. Polecam w szczególności jednostki diesel
Moim zdaniem świetny diesel, może ciut mało elastyczny na niskich obrotach, ale później ciągnie doskonale. 11-12 sekund do setki. Mam passata fakt jest cięższy benzyna 1.8-90ps niesttey umywa sie w osiągach
Podobno montowane były dwa rodzaje skrzyń. MOja sprawuje sie rewelacyjnie, biegi wchodzą płynnie,
Wada tego autka jest tylna belka. Fakt u mnie ten problem jeszcze nie występuje no ale na pewno za jakiś czas będe zmuszony belke poddać regeneracji. Samóchód posiada bardzo dobre, komfortowe zawieszenie pewnie trzymające sie drogi, posiadam jeszcze passata 91r. Zawieszenie w Passacie jest twardsze. peugeot ma zawieszenie bardziej komfortowe, ale to kwestia gustu.
W sedanie z tyłu przydaje się spojler, na tylnej klapie, ogólnie wszystko ok.
Wydje mi sie, że nie ma sie d oczego przyczepic chyba że o czymś zapomniałem
Diesel świetnie grzeje, podobnie jak Paasat, w passacie szybciej szyby parują może to kwetsia wymienianej szyby
W pPassacie troszke lepiej, w szczególności z tyłu.
Rewelacja. Wogóle nie słychać, że to diesel poważnie. Ogólnie wyciszenie bardzo dobre.
Spalanie trasa do 130km/h 5,5l, w mieście 7l przy normalnej jezdzie, max 8 ale to jest ciskamy:)
Za te pieniążki rewelacja.
Autko ma swoje lata i takie rzeczy są nieuniknione. Zanotowałem uszkodzenia- centralny zamek(nasmarowanie mechanizmu), węże płynu chłodnicznego, linka prędkościomierza, słaby styk w tylnej lampie, guma na przegubie, linka ręcznego, Uważam że to standard po tylu latach, ale fakt passat tutaj wypada nieco lepiej
Odpukać, nic takiego mi sie nie przydażyło,

On - zużycie paliwa dla silnika 1.8 TD 90KM 66kW [l/100km]

Peugeot 405 I Kombi