Ocena kierowcy - Peugeot 405 I Sedan

mixol_S, 18 lat temu
Rok produkcji 1989
Peugeot 405 I Sedan 1.6 72KM 53kW 1987-1992 - Oceń swoje auto
Bardzo go lubię, bo sobie na to zasłużył. Jest prosty w obsłudze, wygodny, wytrzymały i tani w eksploatacji.
Bardzo miły dźwięk silnika i nie jest głośno. Na gazie na niskich obrotach bardzo elastyczny, gorzej po za miastem przy większych prędkościach.
Pracuje cicho, lekko i precyzyjnie, w autach o wiele młodszych spotkałem się z dużo gorszą pracą skrzyni.
Raczej nieprzyjemnie trzęsie na nierównościach, trzyma się drogi jak fiks, w zakrętach przy dużych prędkościach wynosi przód na zewnątrz, na sliskim lubi zawinąć lekką dupcią, układ kierowniczy pracuje bardzo przyjemnie i precyzyjnie.
Jedyne co mi przeszkadza, to brud zbierający przy lewym słupku podczas pracy wycieraczek.
Wszystko na swoim miejscu, tylko na radio musze zerkać na dół.
Nie mam klimatyzacji, wiele nawiewów górnych i dolnych zaspokoi najwybredniejszego, ogrzewanie OK - szybko i gorąco.
Fotele wygodne, z dobrym trzymaniem bocznym, z przodu wystarczająco dużo miejsca, z tyłu przeciętnie.
Mogło by być lepsze przy 130 km/h, silnik jest wtedy głośny ale jego dźwięk nie męczy.
Benzyna 7-12, Gaz 8-14,
Poza bajerami w nowych autach, niczym im nie ustępuje, a jest tani i nie boje się że go ktoś mi porysuje itp
Kapał olej, przewód płynu chłodzoncego do wymiany
Jest OK, nic takiego sie nie dzieje, nigdy mnie nie zawiódł.
Peugeot 405 I Sedan