Ocena kierowcy - Peugeot 405 I Sedan

bruno, 14 lat temu
Rok produkcji 1991
Peugeot 405 I Sedan 1.9 120KM 88kW 1988-1992 - Oceń swoje auto
Zawieszenie : idealne!
Nie bede sie tutaj rozpisywac, proponuje przeczytac cała moja ocene tego modelu. Jest to ocena szczera i bardzo pełna. Z całą pewnoscia moim nastepnym autem bedzie własnie 405
Jeżeli chodzi o silnik to na PB pracuje bardzo dobrze. Równiutko trzyma obroty i naprawdę doskonale przyśpiesza. Ta jednostka jest dynamiczna i w połączeniu z dobrą skrzynią biegów stosunkowo elastyczna. Do dyspozycji mamy 120 kucy przy ok 170nm więc nie ma tak źle. Jeżeli chodzi o gaz, to dobrze wyregulowany nie ma dużego wpływu na silnik i jego kulturę pracy. Niestety, trzeba liczyc się z niemałym spalaniem w miescie.
Skrzynia biegów, generalnie jest ok. W moim egzemlarzu biegi wchodziły trochę ciezko, ale nie musiałem sie z nimi siłowac. Nie ma tu mowy o zadnych zgrzytaniach, nawet na wstecznym. Na 5 biegu przy obrotach ok. 3tys/min prędkosc oscyluje w graniach 130km/h wiec jest to stosunkowo ekonomiczna jazda (w trasie). Na zimnym silniku ciężko wchodzą biegi. Mankamentem też moze byc luzująca sie linka sprzegła, ktora tez ma wpływ na to jak wchodza biegi
Tutaj bezapelacyjnie idealny. Doskonale sie prowadzi, pewnie reaguje na ruchy kierownicą. Wspomaganie kierownicy jest dla mnie rozwiazaniem idealnym wrecz, poniewaz nie jest tak delikatne jak w VW, ale tez nie jest ciezkie. Spokojnie w miescie mozna manewrowac bez uzywania sily, takze autko dla kobiety (nie patrzac na jego wymiary) jest ok. Auto bardzo zwrotne!
Widocznosc jest bardzo dobra, duze szyby i duza widocznosc. Przednia szyba sprawia wrazenie dosc oddalonej od kierowcy. Duze lusterka boczne, dodac do tego, ze sa elektrycznie sterowane i podgrzewane i jest naprawde dobrze. Jesli chodzi o cofanie to trzeba sie przyzwyczaic, ze mamy za szyba jeszcze z pół metra bagaznika, ciezko na poczatku wyczuc tyl auta. Mnie pomagał oryginalny spojer, wiedzialem kiedy konczy sie auto.
Bardzo, bardzo i jeszcze raz bardzo dużo miejsca w aucie. Duzo schowków i niesamowicie wygodne fotele. Posiadałem wersje w skórze i na tak wygodnych fotelach jeszcze nigdy nie jezdzilem. Kazdy kto wsiadal do tego auta, wrecz nie potrafil uwierzyc, ze to auto jest tak przestronne i wygodne. Przyciski znajduja sie w miejscu gdzie powinny, wszystko intuicyjnie. Jedynie co moze troche dziwic i przeszkadzac to klakson w lewej manetce.
Tutaj równiez duze słowa uznania. Auto w zimę nie potrzebuje wiecej niz 5 minut aby we wnetrzu poczuc ciepło, i nie jest to przesadzona opinia, bardzo szybko nagrzewa sie wnętrze. Ogrzewanie tylnej szyby działa wysmienicie, zapewnia dobrą widocznosc w mokre dni. W moim egzemplarzu posiadam klimatyzacje, niestety na stary czynnik chłodzacy co podnosi koszty jej ekspolatacji (wiadomo, wycofany - trzeba kombinowac) ale chłodzenie latem pierwsza klasa. Bardzo to sobie chwale w tym aucie. Dobra rzecza jest równiez mozliwosc kontrolowania siły nadmuchu w bardzo wielu stopniach
Prosze mi wierzyc, ze to auto oferuje naprawde bardzo duzo miejsca zarówno dla osób siedzacych z przodu jak i z tyłu. Nawet wielka osoba siedzaca z przodu nie bedzie sprawiac problemow tym siedzacym z tyłu. Dodam, ze kanapa z tyłu jest tak wygodna, ze spokojnie mozna wziac swoja drugą połówke na przejazdzke i bardzo dobrze sie zabawic :) sprawdzone :) fotele elektrycznie sterowane, podgrzewane takze komfort jest nieziemksi :) porównujac do ceny auta
Auto jednak swoje lata ma, nie jest bardzo cicho, ale głosno tez nie jest. Do od 140km/h jest stosunkowo cicho, tzn słychac ewentualnie lekki szum, lekki tzn nieprzeszkadzajacy w słuchaniu spokojnie radia, czy spokojnej rozmowie. Potem jest juz troche głosniej, dochodzi głosna praca silnika na wyzszych obrotach. Tanim kosztem mozna \"dociszyc\" auto, wtedy jest już bardzo cicho.
Co do zużywania paliwa przez tą jednostkę, no to powiem, że apetyt na PB ma dosc spory, zwłaszcza w miescie. Gdy kupiłem to auto, zatankowałem 15litrów benzyny, i wyjezdziłem je przez 90km. Auto jest ekonomiczne w trasie, potrafiłem nim zejsc do spalania troszke powyzej 7 litrów/100km, trzeba wiedziec o tym, ze w tym modelu, wlacza sie dodatkowa przepustnica przy ok. 3.5tys obr/min i wtedy juz spalanie idzie zdecydowanie w górę. Spalanie rzedu 15-16-17 litrów/100 w miescie nie jest niczym nadzwyczajnym, podkreslam tylko, że przy dynamicznej jezdzie! Przy spokojnej jezdzie mozna smialo zejsc na poziom 10 litrow (po miescie). Z tego powodu zainstalowalem LPG, ktore sluzy tylko do jazdy po miescie. Spalanie srednie ok 15litrow
Auto kupiłem za 1000zł! MOzna powieziec, że to jest kpina! Cena za takie wyposazenie i komfort podrózy? Za ta cene nie kupisz nawet zdezelowanego golfa II. Warto tylko poszukac dobrze i nie kupowac zajechanego wraka, bo potem sie to odbije
dwa razy spadła mi linka sprzegła, raz sie nawet zerwała. Na szczescie bylo to w miescie, i nie sprawiło zadnych kłopotów. Tak poza tym to zadnych kłopotów.
bez komentarza, zero awarii.

LPG - zużycie paliwa dla silnika 1.9 120KM 88kW [l/100km]

9,8