Ocena kierowcy - Peugeot 405 I Sedan

Silnik 1.9 Sport MI-16 158KM 116kW
Rok produkcji 1991
Okres użytkowania: ponad 6 lat
Peugeot 405 I Sedan 1.9 Sport MI-16 158KM 116kW 1987-1991 - Oceń swoje auto
Przeniesienie napędu : Jak wyżej wsomniałem układ kierowniczy silnik,skrzynia i zawieszenie rewelka....tylko trzeba szanować takie cudo z lat 90-tych. Jestem 4 właścicielem i jeżdze nim już 9 lat
Układ hamulcowy : jak wyżej - ABS
Ogólnie jestem zadowolony z Mi 16.
Silnik rewelacyjny,cichy elastyczny,już od 3000 ciągnie niesamowicie.inne Gti z podobną mocą zostają w tyle przy nim. Prędkość jaką osiągnołem na standardowych gumach czyli 195/55/15 to 235,bez żadnych przeróbek.
Doskonała,na pełnym syntetyku pracuje jak należy.krótkie skoki przełożenia.Po tylu latach nadaol pracuje b.dobrze Tylko trzeba dbać o skrzynie,a nie wrzucać biegów na chama.
Trzyma się drogi dobrze ,jeżeli masz renomowane i sprawne amorki ( u mnie Sachs) No iTen układ kierowniczy ...Rewelacyjny!Bardzo pracyzyjny.Nie spotkałem sie w żadnym aucie z taką precyzją w "kółku".
Całkiem niezle, przy dużych gabarytach auta i mocno pochylonych szybach. Nie miałem żadnego problemu.
Wszystko na miejscu ...może oprócz tego klaksonu w kierunkach
Niesamowite ogrzewanie ,bardzo szybko się ogrzewa wnętrze.wentylacja tak sobie a klima to już słabo (wiek auta)
Bardzo dużo miejsca dla kierowcy i pasażerów na każdym miejscu...Bardzo wygodne i komfortowe wnętrze.
Cicha jednostka do 170 km/h.potem zaczyna być głośniej ,szum opon powietrza i wydechu.
Jak na tak dużą moc i osiągi spalanie w miarę dobrte po mieście jak jezdzisz w miare normalnie to się zmieścisz w 10 litrach, w trasie przy ok.130 to wyjdziesz 8 na 100. Tylko pieścisz pedał gazu (moc)
W sumie jeżeli się dba o samochód to może posłużyć lata,tak jak w moim przypadku.
jak w każdym starym aucie,występują drobne mankamenty (elektryka)
Nie miałem żadnych poważnych napraw, z wyjątkiem naprawy ABS-u i standardowych procedur-wymian,czyli klocki, tarcze,łożyska kół i belki tylnej,linki,sprzęgło i amortyzatorki.

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.9 Sport MI-16 158KM 116kW [l/100km]

8,9