Ocena kierowcy - Peugeot 405 I Sedan

Silnik 1.8 TD 90KM 66kW
Rok produkcji 1992
Okres użytkowania: ponad 6 lat
Peugeot 405 I Sedan 1.8 TD 90KM 66kW 1988-1992 - Oceń swoje auto
Silnik : Szokujące jest to ile ten silnik wytrzymuje, jest tak trwały jak stare mercedesy. NIEZNISZCZALNY
Zawieszenie : Tylna belka
Układ hamulcowy : Dosyć skomplikowane odpowietrzanie
Inne : -
Auto niesamowite, posiadałem wersję STDT czyli najwyższe wyposażenie. Peugeot był z roku 1992 a posiadał pełną elektrykę...w pełni sprawną! Samochód baaardzo komfortowy, i bardzo ekonomiczny. Jak na taką dużą budę spalał niewiele ponad 5l. Nie do zdarcia, mój egzemplarz miał 400kkm, a silnik palił w największe mrozy, nadwozie nie korodowało.
Silnik to perfekcyjna konstrukcja, cechuje się bardzo małym apetytem na paliwo, i bardzo dużą trwałością. Te silniki po przebiegu 400kkm są dopiero...dotarte! ;) Takiej wytrzymałości, prostoty i ekonomii nie mają najnowsze silniki grupy SzrotWagen, czy BędzieszMiałWydatki
Skrzynia bardzo wytrzymała, gdy jest bardzo zimno biegi wchodzą ciężko ale precyzyjnie. Taki stan trwa zaledwie kilka minut, samochód szybko się nagrzewa tak jak i skrzynia.
I w tej dziedzinie samochód idealny. W moim egzemplarzu na początku miałem problem z tylną belką, lecz po jej wymianie i smarowaniu przynajmniej raz w roku zawieszenie ciche, i bezawaryjne. Drogi trzyma się zawodowo ;) ani podsterowny ani nadsterowny
Reflektory mają 21lat, są oryginalne, a świecą jak nowe (można porównać do nowych plastikowych które po 3 latach się nadają do wymiany) Lusterka duże, podgrzewane także jazda do tyłu sprawia prawie taką samą przyjemność jak bokiem do przodu ;)
Klasyczne kształty, schowków jest wystarczająco, jest gdzie zamontować CB, jest wszystko na swoim miejscu. Czyszczenie wnętrza wymaga trochę pracy z powodu wielu zakamarków.
W moim egzemplarzu brakuje klimatyzacji, co w połączeniu ze skórzaną tapicerką raje bombowe połączenie. Gdyby nie to byłoby doskonale, gdyż w zimie samochód nagrzewa się naprawdę szybko. NAPRAWDĘ SZYBKO!
W samochodzie nie czujesz się jakbyś był zamknięty w klatce, jest przestronnie, przytulnie, wygodnie, ładnie, komfortowo, elegancko.
Wyciszenie jak na tamte lata bardzo dobre, silnik słychać tylko na wyższych obrotach, z zewnątrz dochodzi bardzo mało odgłosów.
W koszty utrzymania wchodzą: filtry, olej, opony. W samochodzie praktycznie nic się nie psuje, a nawet jeśli to ceny części są po prostu śmieszne. Jest to 1/10 tego co muszę wkładać do octavii, która też jest samochodem w miarę bezawaryjnym, i 15 lat młodszym
Aktualnie ceny samochodu oscylują pomiędzy 1000 a 5000zł, czyli za prawie bezcen można kupić samochód który zawiezie nas na koniec świata i jeszcze dalej ;)
Z drobnych usterek zdarzyło mi się raz stracić sprzęgło (plastikowy łącznik), który kosztuje 10zł oraz stacyjka która pod wpływem czasu ulega zużyciu. Poza tym nic się nie dzieje ;)
Żadnych, co prawda miałem już w regeneracji pompę, miałem wymieniane wtryski ale tylko przez wzgląd na ich przebieg. Nigdy peugeot mnie nigdzie nie zawiódł.

On - zużycie paliwa dla silnika 1.8 TD 90KM 66kW [l/100km]

5,6