Ocena kierowcy - Peugeot 405 II Sedan

Lotnik, 18 lat temu
Silnik 1.9 TD 90KM 66kW
Rok produkcji 1992
Peugeot 405 II Sedan 1.9 TD 90KM 66kW 1992-1995 - Oceń swoje auto
jestem zadowolony z tego auta,oszczedny i dynamiczny diesel z przestronnym i wygodnym wnętrzem kolejny atut to duży bagażnik aż 470l dla poruwnania 406-tka ma 435l,prócz tego dobrze wyposarzony. Gdybym miał zmieniać auto to kupił bym też 405 ale z ostatniego roku produkcji tj."96 z poduchą, klimą i czterema szybami el. no i może ze skórą zamiast weluru.
bardzo dodra jednostka,oszczedna i bardzo dynamiczna,VW się chowa!!!!!!! w tamtych latach ponoc był to najlepszy T.diesel na świecie.Dobry jest w 5 osób na autostradzie wydusiłem 185km/h po 14 latach eksploatacji,to chyba dobry wynik,bo w K.serwisowej napisano że V maks. to 180km/h
jak jest zimny silnik,troche ciężko pracuje i czasami wsteczny cięzko wchodzi
gdyby nie ta tylna belka i jej niedopracowane łożyska to by było OK. Ale mam patent na to!!! zamiast łożysk dotoczyłem sobie tuleje z twardego ternamitu i założyłem smarowniczki. jeżdzę 2 lata i narazie jest dobrze. co do przodu nie mam zastrzerzen, ale i tak wszystko wymieniałem-koszt ok. 1700zł.
nie mam większych zastrzeżeń tylko z tyłu przydał by sie spojler,aby widzieć dobrze koniec bagażnika
wszystko jest na swoim miejscu,prócz klaksonu,ale to norma we francuzach. poza tym OK.
jezdziłem wieloma autami ale nigdzie tak nie grzało jak w P405.szybko i ciepło za to latem mam elktruczny szyber-alternatywa dla klimy.
wygodne auto mam pełen zakres reg.fotela, nie narzekam,z tyłu też całkiem dobrze,no i....podłokietnik. dobra jakość zastosowanych materiałów welur,nowa deska rozdzielcza{okrągła}
mogło by byc lepiej, ale przecierz to nie najmłodsze auto.powyrzej 120km troche głośno
jak jechałem do niemiec to na autostradzie przy 120-140km/h spalił mi 4,9 ON/100km jestem bardzo zadowolony,a pomieście to pali maks.6,3 ON/100km co do napraw mam znajomego mechanika który wszystkie naprawy robi mi za grosze. on sam jeździ Citroenem BX 1.9D i się chłopak trochę zna,też chce kupić sobie 405 w dieslu.
dobre auto za małe pieniądze,polecam egzemplarze z za zachodniej granicy,są dobrze utrzymane i tanie w zakupie.
trochę pada elektryka,ale sam sobię ją naprawiam. są problemy z centralnym zamkiem i raz wymieniłem przełącznik opuszczania szyby,no i czujnik w drzwiach kierowcy,poza tym jak w innych autach to przepali się gdzieś żaróweczka i takie inne pierdoły.A i czasem pali się kontrolka od ABS i nieraz on nie działa a jak chce jechać do mechanika to juz wszystko gra-trochę dziwne.
oczywiście tylna belka,ale to norma w tych autach,pozatym nie miałem większych usterek

On - zużycie paliwa dla silnika 1.9 TD 90KM 66kW [l/100km]

5,6