Ocena kierowcy - Peugeot 406 Coupe

Silnik 2.0 16V 136KM 100kW
Rok produkcji 2000
Peugeot 406 Coupe 2.0 16V 136KM 100kW 1999-2004 - Oceń swoje auto
Inne : Spalanie
Piękny samochód z finezyjnym wykończeniem. Wygoda i sportowe zacięcie. Polecam wszystkim, którzy mają dosć ogladania takich samych beemek, a-trójek czy golfów. Ten samochód wyraża naszą osobowość: nie jest nudny, piękny i ma to \"coś\".
Świetnie się zbiera, 200 km/h to dla niego pestka. Najlepszy zakres w mieście to dla niego 2.5-3.5 tys.obrotów/min
Skrzynia posiada plastykowe przekładki, które z czasem się wyrabiają. Mój samochód ma już prawie 11 lat, więc trochę to czuć. Trochę trzeba się naszukać jedynki i dwójki, ale nie trzeba wymieniać całej skrzyni, tylko te plastiki. Wg fachowców, troche za długa przekładnia, ale przecież to nie samochód na rajdy. ja jestem zadowolona.
Samochód z przednim napędem, świetnie trzyma się drogi, dzięki bardzooo szerokiej osi. Na nisko profilówkach latem jest nie do okiełznania.
Widoczność świetna. choć to coupe, widoczność do tyłu jest świetna.
Bez zarzutu. Świetne zegary, super czytelne, plus za wskaźnik temp.oleju i płynu w chłodnicy.
Z klimą czy bez, super.
Jestem kobieta, więc ogromnym plusem dla mnie jest szeroka gama ustawień fotela kierowcy. Z przodu mnóstwo miejsca, a z tyłu nie można narzekać. Siedząc z tyłu, wogóle nie czuje się, ze jedzie się coupe.
Wyciszenie jest w porządku. jako że szyby są bez ramki, należy dbać o uszczelki, bo przy większych prędkościach może być głośno. Ale jak często jedziemy 150 km/h?? Dobrze słychać pracę silnika, ni za głośno, ale w sam raz do delektowania się tym mruczeniem...
Jestem w szoku spalania tego samochodu. Chciałam dawać gaz, ale chyba zrezygnuję. W trasie 6,9l/100km (trasa Tarnogród(podkarpackie)- Zabrze, bez autostrady), miasto z obwodnicą 8,5l/100km. Można zejść w trasie do 6l/100km, przy stałej prędkości 110-120km/h. Ale tym samochodem wyprzedzanie i wysokie obroty to BAJKA.
Samochody do 2000 roku nie są drogie, zaś powyżej tego roku i z małym przebiegiem trochę kosztują. Ale nie są tak zajechane jak inne \"sportówki\". Polecam ściągnąć z Francji albo ze Szwajcarii od pierwszego właściciela.
Jeszcze nic mnie zawiodło, oprócz tego, że mam -30mm prześwit. Wjazd na parking podziemny = haratanie podwoziem, niestety.

Pb - zużycie paliwa dla silnika 2.0 16V 136KM 100kW [l/100km]

7,6