Ocena kierowcy - Peugeot 406 Coupe

pytanie@data.pl, 15 lat temu
Silnik 3.0 V6 24V 190KM 140kW
Rok produkcji 1998
Peugeot 406 Coupe 3.0 V6 24V 190KM 140kW 1996-2000 - Oceń swoje auto
Układ hamulcowy : Hamulce rewelacyjne, ale dopiero po wymianie tarcz i klocków na sportowy zestaw:)
Karoseria : kiepski lakier
Auto ponadczasowe, mimo swojego wieku robi duze wrazenie, moim zdaniem jedno z najpiekniejszych coupe świata. W 98 i 99roku nawet zdobył taką nagrodę:)
Silnik Fajny, po zmiane układu wydehcowego i chiptuningu wyszło 225KM i 305NM, a to przekłada sie na fajne osiągi. 0-100 6sekund, 0-200 21sekund V-MAX 255km/h. Tak wiec jak widac, konkretna maszyna, chociaż szkoda, że nie wsadzali troche mocniejszych silników w standardzie...
Skrzynia jest ok, gdyby nie fakt, ze jest długi skok lewarka i coś jakby blokada, która nie pozwala zmienic biegów szybciej. Troche to przeszkadza, aczkolwiek, dzieki temu skrzynia nie popsuje sie tak szybko.
Układ jest w standardzie przecietny, przy wiekszych predkościach nie da sie zapanowac nad samochodem, jednak po zmianie zawieszenia na sportowe i założeniu wiekszych kół 18 cali auto prowadzi sie doskonale, zarówno przy małych jak i przy duzych prędkościach. Warto wspomniec o hamulcach, bo są naprawde konkretne, po zmianie na sportowe tarcze, zaciski brembo hamują doskonale. Auto wazy ponad 1500kg, ale hamując z 200km/h zatrzymujemy sie bardzo szybko.
Do widoczności nie mam żadnych uwag.
Nie podoba mi sie środek tego samochodu, bo jest dokładnie taki jak w zwykłych 406. Troche tandetne plastiki.
Wentylacja kiepska, odparowywanie szyb to porażka w tym samochodzie, nowe filtry, antypara i tak dalej jest to samo, jak pada deszcz jest masakra.
Dosyc duzo przestrzeni zarówno dla kierowcy jak i pasażerów.
Jest bardzi cicho, ale nie w moim samochodzie, niestety 3calowy układ wydechowy daje po uszach, ale o to przeciez chodzi:)
Jezeli chodzi o spalanie to autko potrafi zaskoczyc zarówno w jedną jak i w druga stronę:) Przy 90km/h pali 7litrów, po miescie nawet i 20litrów. Srednio spala mi około 15 litrów na setke, ale ja tam lubie sobie przycisnąc:) Warto dbać o takie auto i je serwisować, cena częsci jak do francuzów, jak dla mnie w sam raz.
Wydaje mi się, ze płacac w tej chwili za taki model około 25 000zł mowa oczywiscie o bezwypadkowym aucie w super stanie, robimy swietny interes, niestety na benzyne nie wszystkich bedzie stać:)
Jestem miło zaskoczony, po przejechaniu tym samochodem ponad 50 000km wymieniałem tylko oleje, płyny i jakąs tam gume w zawieszeniu. Jeszcze koło pasowe, które kosztuje 200zł i to wszystko. Tak wiec naprawde auto bezawaryjne.
Odpukać, nie wiem o czym mowa:)

Usterki Peugeot 406

Peugeot 406 – wystepowanie usterek w zależności od przebiegu