Ocena kierowcy - Peugeot 406 Coupe

falconn, 9 lat temu
Silnik 3.0 V6 24V 207KM 152kW
Rok produkcji 2003
Peugeot 406 Coupe 3.0 V6 24V 207KM 152kW 2000-2004 - Oceń swoje auto
Silnik : Świetny motor i zaskoczył mnie bardzo pozytywnie - pisałem już, Wielka Frajda z Jazdy. Tak ,polecam to Coupe innym. Zdecydowana większość usterek bierze się z lekceważenia sygnałów, które wysyła nam auto - podejście zrobię jutro tutaj się nie sprawdza. Mechanik powinien znać się na tzw "francuzach"
Inne : brak
Piękne auto, mówiąc wprost. Jedno z ładniejszych Coupe w historii motoryzacji EVER plus zalotnie mruczące V6 - bezcenne.
Silnik niewysilony z bardzo przyzwoitym momentem, który cieszy mnie jak nowe klocki Lego małego chłopca - Ważne, pilnujcie wymiany rozrządu i oleju ,tylko pełny syntetyk 5w40 (hydraulika)
Przy Tych możliwościach Coupe brakuje 6 stego biegu - głównie trasy. W mieście nie ma gdzie włożyć 5tego biegu, choć motor jest bardzo elastyczny i na upartego można. Są tacy ,którzy z 3jki wchodzą na 5 tkę - tutaj nie ma takiej potrzeby.
Zawieszenie musi być na 100% - sprawne amortyzatory gazowe i żadne inne. Przedni napęd wybacza pewne błędy ,choć według mnie nie jest to auto dla niedoświadczonych ludzi. Jeszcze jedno, hamulce Brembo zasługują na najwyższą notę.
Nie ma żadnych uwag - TO jest Coupe, a pewne ograniczenia są oczywiste i dodają temu autu jeszcze większego splendoru.
Według mnie, to co jest mi potrzebne mam pod ręką. Pomysł z manetkami przy kierownicy jest super - nie odrywam rąk od kierownicy i kontroluję auto bez kłopotu.
Bez żadnych uwag. Auto w zimie nagrzewa się w ułamkach sekund, a AC , jeżeli jest sprawna schładza do 14 stopni w lecie- odradzam ,bo robi się baaardzo zimno.
Z przodu dużo miejsca - nie jestem najmniejszy, także ocena doskonała. Z tyłu osoby do 180 cm bez kłopotu usiądą wygodnie, nie mniej jest to Coupe - linia schodzi ku dołowi z tyłu pojazdu, bo to właśnie jest Coupe :) tak ma być.
Silnika na biegu jałowym w ogóle nie słychać - jest lekki i aksamitny "szum" wewnątrz. Przy prędkościach 160 , czy 180 szum wiatru akceptowalny - brak ramek drzwi i jest to zupełnie normalne.
207KM daje TYLE radości z jazdy, że kontrolowanie ile spala auto nie ma najmniejszego sensu. Przy prędkości 70 Km/h na 4tym /5 tym biegu potrafi spalić 7,5 l. 21 litrów przy przeciąganiu na drugim i trzecim biegu ,a zabawa jest przednia - taką chwilową wartość pokazuje komputer-tyle też potrafi spalić. Trasa plus tempomat i 140 ,do 160 km/h zamyka się wartościami 9,5 ,11 litrów - dwie osoby + AC włączona. Auto, jeżeli jest zadbane ,a właściciel zamiast naklejki "nie piję za kierownicą" i 18 calowych felg z profilem 40 zmienia regularnie olej ,filtry i leje dobre paliwo, codziennie dostaje 100% dawki czystej frajdy z jazdy - wrażenia są naprawdę z górnej półki. Auto stworzone do długich tras, wbrew pozorom (coupe) bardzo wygodne. Zawieszenie, pod warunkiem ,że jest sprawne przykleja Coupe do jezdni - układ kierowniczy reaguje z precyzją szwajcarskiego zegarka - cały czas masz wrażenie ,że w pełni kontrolujesz auto. Szukając 406 Coupe celujcie w silnik 3.0 - bez znaczenia 196 ,czy 207 KM, wiem co mówię. Gaz? Nie ,na 100% nie w silniku 207 KM , ten motor "nie lubi" gazu. 196 KM podobno znosi lepiej, nie mam zdania, nie założę gazu. Przed zakupem koniecznie sprawdzić silnik w ASO lub u Dobrego mechanika. Szerokiej drogi i niech moc będzie z Wami.
Francuzi w mojej ocenie są trochę z tyłu za jakością Made In BMW ,ale za to płaci się mniej za części/utrzymanie auta - jest ich na tyle ,aby auto było szybko naprawione i nie rujnowało budżetu domowego.
Usuwać na bieżąco wszystko ,co budzi zastrzeżenia. U mnie spalona żarówka i innych kilka bzdur po poprzednim właścicielu - np. wymiana chłodnicy wody na oryginalną i do tego modelu - poprzedni "znawca" założył chłodnicę od wersji z automatem i zaślepił otwór technologiczny wężem zatkanym śrubą do kół :) TAKI "ekspert" był... Szukajcie zadbanych egzemplarzy - tak wiem jest to bardzo trudne, ale WARTO.
Żadnych, ale jak coś tłukło się pod silnikiem, to od razu kontrola - drążek stabilizatora i poduszka silnika / górna i tematu nie było.

Pb - zużycie paliwa dla silnika 3.0 V6 24V 207KM 152kW [l/100km]

10,3