Ocena kierowcy - Peugeot 406 Coupe

adam, 15 lat temu
Silnik 2.2 HDi 133KM 98kW
Rok produkcji 2003
Peugeot 406 Coupe 2.2 HDi 133KM 98kW 2000-2004 - Oceń swoje auto
Inne : Przedewszystkim boska linia, nizły silnik i bardzo dobre prowadzenie.
Karoseria : Przez brak ramek w drzwiach auto nie jest tak sztywnwe, podatne na skręcanie przez co cierpi lakier na progach.
Silnik : Turbinka do wymiany po 80 tys.
Ponadprzecietna i niepowtarzalna linia nadwozia. To auto jest dziełem sztuki. Dobre prowadzenie, dynamiczny a zarazem dość ekonomiczny silnik. Dobre wrażenie niestety psuje mierna jakość autoryzowanych serwisów.
Dość dynamiczny, super elastyczny, wysoka kultura pracy.
Za krótka jedynka, nieprecyzyjna dwujka a dalej super. Szczególnie fajnie ciągnie na 3 i 4.
Bardzo dobre prowadzenie jak na jednonapędówke. Wbrew obigowym opiniom do 80 tys nic sie nie dzieje w zawieszeniu.
Słabo do tyłu. Za to super lusterka - brak martwego pola.
Na plus sterowanie radiem z kierownicy. Kiepska obługa tempomatu, za daleko do awaryjnego oświetlenia.
Plus ogrzewane siedzenia za to powaznym minusem jest klima która żyje własnym życiem.
Dla kierowcy i pasażera (bo to auto zdecydowanie dla dwojga) bardzo przestronne i wygodne. Dłuższa trasa to relax.
Przy 200 prawie nie słychac silnika.
Dużym plusem jest bardzo niskie zużycie paliwa. Ocene tu niestety dołuje autoryzowany serwis a dokładnie jego izerna jakość i wysoka cena. Ja miałem to nieszczęście serwisowac auto w JD Kulej w Gdyni - partacze jakich mało.
Dobre auto ale nowe zdecydowanie nie było warte swojej bardzo wysokiej ceny. Bardzo duża utrata wartości.
Elektryka - po myciu karcherem gdy włączałem wycieraczki to zmieniało mi kanały w radio. Światła - bardzo często przepalają sie św. mijania. Średnie hamulce także klocki często do wymiany. Klima - żyje własnym życiem.
Czujnik turbo (nie załączała sie turbina) - długo nie wiedzieli w niby autoryzowanym serwisie jak sobie z tym poradzić. Turbina - padła przy 80 tys.

On - zużycie paliwa dla silnika 2.2 HDi 133KM 98kW [l/100km]

7,7