Ocena kierowcy - Peugeot 406 Kombi

GREGOR406, 12 lat temu
Silnik 1.8 16V 110KM 81kW
Rok produkcji 1999
Peugeot 406 Kombi 1.8 16V 110KM 81kW 1996-2001 - Oceń swoje auto
Zawieszenie : Wyygoodaa i dobra na nasze drogi dynamika.
Mam zamiar jeździć nim jeszcze baaardzo długo! Nie oszczędzam go przy jeździe, więc w naprawach też:)
Odkąd mam ten samochód z silnikiem nie miałem żadnych problemów. Prosta konstrukcja nie odstrasza mechaników, najlepszą opinią cieszy się wersja 110KM. Niektóre rzeczy jest człowiek w stanie sam zrobić, np. czyszczenie przepustnicy, czy silniczka krokowego. Czasem na luzie falują obroty, ale nie jest to dla mnie rzecz przez którą będę rozbierał wszystko. Na tę chwilę już nic się nie dzieje, może pomogło czyszczenie w.w. elementów.Elastyczność jak na taki silnik i masę auta jest OK. Katalogowe 190km/h osiąga. Instalacja gazowa f. ciekła vialle montowana fabrycznie w Holandii-BAJKA. Bez różnicy czy to LPG czy PB auto jeździ tak samo.
Jak na ten przebieg i francuza - zadziwiająco skuteczna i dobra. Przy wymianie oleju (można samemu) uważajcie na jego rodzaj. Z opinii kolegów z forum 406 wiem że francuzy są uczulone na oleje, więc zalecane do tego silnika są w zasadzie dwa: MOTUL i TOTAL 75W80.
Skomplikowana budowa przód i tył- są na wielowachaczowym układzie (tak na pewno jest w moim kombi). To skomplikowanie odbija się na bardzo dobrych właściwościach resorujących i wygodzie co za tym idzie, natomiast podczas napraw będziemy mieli na co wydawać kasę. Często z tyłu lecą łączniki stabilizatora, czy zbieżnośći i tyleje wachaczy tłucze się wtedy niemiłosiernie na dziurach. Koszt takiej wymiany i częćsi 700zł. Przód tak samo-łączniki stab., końc. drążków, łożyska kół, czy charczenie-dająca znać że do wymiany są łożyska MCPhersona. Jak to zrobimy to też się pozbędziemy ok 700zł, ale mamy wtedy spokój na długi czas. U mnie nie było to ruszane od 255000km, więc nie ma się co dziwić. Teraz jednak jest w aucie cisza i na dziurach nic się nie tłucze. Uwaga-duży promień skrętu. Jak tutaj zaoszczędzimy na częściach przesadnie i odłożymy coś zbyt długo w czasie, to dalej się coś rozwali i juz nie wyrobimy na naprawy! DBAJCIE O ZAWIAS!
Bardzo dobra z każdego miejsca. Pomaga reg. ustawienia fotela na wys.
Bez zarzutu - tam gdzie ma być-tam jest.
Mój benzyniak nagrzewa się bardzo szybko - w zimie przy -20 po 6/10 km łapie już 70st.C. Klima w aucie 13letnim działa. Tak jak wszystko pod war. że się o to dba i nie oszczędza przesadnie!!! Przegląd klimy obowiązek co rok!
W żadnym z tej kategorii nie ma jej więcej! Jak porównamy VECTRĘ B to w niej jest klaustrofobicznie mało! Brawo dla francuzów! Wygodne fotele duży kufer!
Tutaj porównując do aut z lat 2005 i wyżej mamy \"głośno\". Peugeot montował tu mało uszczelek na drzwiach i jest to tak zrobione że powietrze szumi przy jeździe po autostradzie. Mnie to akurat trochę przeszkadza- jak przesiadam się do ojca Passata B6 (2005r) to różnica powala. Ale nie te czasy - tutaj to widać.
Ceny przeglądów - wszędzie takie same na stacjach diagno. Naprawy średnio drogie, ale jak cię stać na krowę to i na łańcuch cię stać. Trzeba liczyć jeśli naprawiamy parami L+P strona to w setkach, nie w dziesiątkach zł. Jednak NIE JEST ŹLE. Nic dziwnego się w nim nie psuje- na naszych drogach leci to co w każdym innym. Ekonomika jazdy zależy od nogi gazu mi pali 10-12 w mieście na trasie 8/10 nawet przy jeździe 80/150 km/h. Ale instalacja takiego Vialle jak ja mam wynosi 8000zł w kilku mijescach w PL. A moje auto kupiłem za 8000:) Gdzie sens gdzie logika:)
NIc lepszego w tej cenie bym sobie nie mógł wymarzyć
Jest dobrze- nie miałem problemu a auto ma 255tys.
Brak usterek które by go unieruchomiły!

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.8 16V 110KM 81kW [l/100km]

9,3