Ocena kierowcy - Peugeot 406 Kombi

Jaro_G, 16 lat temu
Silnik 2.0 16V 132KM 97kW
Rok produkcji 1998
Peugeot 406 Kombi 2.0 16V 132KM 97kW 1996-2000 - Oceń swoje auto
Zawieszenie : Podczas budowy domu kilka razy załadowałem bagażnik 20 workami zaprawy, zapakowaliśmy się razem z żonką (przekraczając troszkę max ładowność) i bezproblemowo "Bełkot" przedzierał się jak dzik przez błotnisty podjazd do budowy :-). Dla nas wtedy to był czołg.
Układ elektryczny : Jedyną częśtą usterką 406tki jest awaria silniczka klapy zamkniętego obiegu powietrza. Valeo wypuściło jakiś drogi bubel co sie często psuje :-) - nie opłaca sie tego nawet naprawiać
Jak dla mnie 406 jest jak dotąd najbardziej udanym modelem Peugeota.
Ten silnik bardzo dobrze sobie radzi z autem ważącym 1400 kg. Przyspieszenia i elastyczność są bardzo dobre.
Cóż, nie badaje się za bardzo do sportowej jazdy ale do spokojnejnego pokonywania trasy.
Przejechałem już tym autem ponad 100 000km i muszę powiedzieć że teraz już nie produkują takich francuzów. Bardzo komfortowa kanapa na kołach a ponadto zawiecha dosyć odporna na polskie drogi :)
Dla wprawnego kierowcy nie ma problemu zaparkować na styk przodem lub tyłem.
Naprawdę sporo miejsca dla 4 osobowej rodziny i jej bagażu a do tego ta ładowność wersji Familiale - 650 kg rewelacja
silnik mógłby być lepiej wyciszony
Jak na tak duże auto, mocny silnik i instalację LPG spalanie jest jak dla mnie bardzo niskie.
Hm.... w drugim roku mojej eksploatacji a 7 roku auta zaczął szwankować silniczek krokowy - został wymieniony i teraz spokój.
Tylko jedna poważna usterka która unieruchomiła auto to brak styku w przewodach elektrycznych. Ale to zdaży może się każdemy kilkuletniemu autu z przebiegiem ponad 200 000km

LPG - zużycie paliwa dla silnika 2.0 16V 132KM 97kW [l/100km]

10,9