Ocena kierowcy - Peugeot 406 Kombi

Silnik 2.0 HDi 109KM 80kW
Rok produkcji 2004
Peugeot 406 Kombi 2.0 HDi 109KM 80kW 1998-2004 - Oceń swoje auto
Inne : Niezawodność
Zawieszenie : Drążki zbieżności tył - padają co 30-40 tyś km.
Po ponad 2 latach od zakupu jestem bardzo zadowolony. Polecam.
Mało pali, wystarczająco dynamiczny. Fabryczny brak FAP w moim samochodzie skutkuje śmiesznie nieskimi kosztami obsługi.
Trochę brakuje 6-go biegu, ale sama precyzja zmiany biegów i praca jest na b. wysokim poziomie.
Trzeba się przyzwyczaić do tego że przy prędkościach >170 km/h ma się wrażenie że tył (gdy auto jest puste) jedzie w ciągłym poślizgu
Jest OK, ale szału nie ma - szczególnie do tyłu. Fajne lusterka.
Ze wszystkich posiadanych i użytkowanych przeze mnie samochodów (Galant, Octavia. Escort, Astra) w Peugeocie jeździ mi się najlepiej.
Nic dodać nic ująć. Rewelacja.
Jest tyle miejsca ile należy:)
Chyba jedno z najlepszych w swoim przedziale cenowym.
Zużycie paliwa zależy od nogi, jak jeździłem ekonomicznie to udawało mi się regularnie zejśc poniżej 6 litrów w cyklu mieszanym, 5-ciu na trasach. Przy dynamicznej,czasem agresywnej jeździe pali 6,8 l w mieszanym i niecałe 6 na trasie. Ceny przeglądów i napraw w normie. No i jako że praktycznie nic się nie psuje to nie wydaję zbyt wiele pieniędzy
Jeden z najlepszych zakupów w moim życiu
przez 2,5 roku i 70 tyś km padły: - czujnik temp cieczy chłodzącej, drążki zbieżności tył, jedna guma w zawieszeniu przód. Dodatkowo przy wysokich temperautrach przez pierwsze parę minut po odpaleniu czujnik temp zewnętrznej podaje ujeemne temperatury (po paru minutach wraca \"Do siebie\").
absolutnie ŻADNYCH usterek które by wykluczyły auto z bieżącego użytkowania. rewelacja.

On - zużycie paliwa dla silnika 2.0 HDi 109KM 80kW [l/100km]

6,2