Ocena kierowcy - Peugeot 406 Sedan

Tomek z Piły, 17 lat temu
Rok produkcji 1998
Peugeot 406 Sedan 1.6 88KM 65kW 1995-1997 - Oceń swoje auto
Auto doceniam jako bardzo dobre. Jest przede wszystkim dość tanie w utrzymaniu jak na duże auto. Moja opinia może być subiektywna, ponieważ po przejechaniu 20 tysięcy km jedynymi rzeczami jakie musiałem wymienić były klocki i okładziny hamulcowe, pióra wycieraczek, oleje i filtry. Pozostałe rzeczy są praktycznie w takim stanie w jakim nabyłem auto w ubiegłym roku. Małą wadą, którą warto wymienić przy całkowitej ocenie jest plastikowy kolektor, co sprawia, że przy zakładaniu instalacji gazowej należy liczyć się z większymi kosztami.
Silnik po przejechaniu 98 tys. km zachowuje się znakomicie, nadal jest bardzo elastyczny i na hamowni pokazuje, że faktycznie ma moc 90 KM
Zauważalne są minimalne luzy na skrzyni biegów, jednak nie stanowi to tak dużej wady, aby zaniżyć ocenę
Widoczność jest dość dobra, jednakże kształt tylnej szyby powoduje, że niskie osoby mają problem z polem widzenia w lusterku wstecznym.
Jedyną wadą jest to, że radio jest montowane tak nisko, nie jest to zbyt ergonomiczne, ponieważ trzeba się wychylić z fotela, żeby przestawić stację radiową bądź zmienić utwór na CD. Poza tym wszystko jest moim zdaniem w porządku. Tablica rozdzielcza jest przejrzysta i czytelna, a ustawienia nawiewów dość łatwo da się przestawić.
Brak zastrzeżeń
Dla mnie jest to wprost wymarzone auto jeśli chodzi o przestrzeń dla kierowcy i pasażerów, ponieważ mam 195 wzrostu. Przy komfortowym ustawieniu fotela mieści się za mną osoba o podobnym wzroście i nie ma kłopotu z miejscem na nogi.
Przy prędkościach powyżej 130 km/h w samochodzie zaczyna robić się głośno.
Auto pomimo swojej masy i stosunkowo niewielkiego silnika pozostaje bardzo ekonomiczne.
Jest do bardzo dobre auto za stosunkowo niewielkie pieniądze. W odniesieniu do aut tej klasy pozostałych marek na plus przemawia doskonały serwis, dostępność niedrogich części zamiennych i przede wszystkim kulturalnie pracujący silnik z niskim przebiegiem.

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.6 88KM 65kW [l/100km]

7,8