Ocena kierowcy - Peugeot 406 Sedan

Piotr1010, 13 lat temu
Silnik 1.8 16V 116KM 85kW
Rok produkcji 2001
Peugeot 406 Sedan 1.8 16V 116KM 85kW 2000-2004 - Oceń swoje auto
Silnik : sinik to napewno największy atut tego samochodu, ale i zabezpieczenie antykorozyjne jest bardzo dobre
ogólnie to dobry samochód ładnie się prezentuje jest wygodny i niezawodny, no i ochrona antykorozyjna na 5,ma trochę niedociągnięć ale to ma prawie każdy samochód
bardzo elastyczny silnik, na 5 od 50 km/h można spokojnie jechać,ale najlepsze przyspieszenie ok 3,500 obr/min, kultura pracy bardzo dobra, cichy i reaguje na każde dotknięcie pedału gazu
no tutaj nienajlepsze wiadomości...niestety linki sterujące skrzynią biegów się naciągają, co powoduje wypadanie biegów, niezbyt precyzyjne wybieranie oraz duży skok lewarka, według mnie to największa bolączka tego naprawde dobrego samochodu
nie ma do czego zbytnio się przyczepić, może zbytnia chałaśliwość ale to tylko na naszych pooranych i podziórawionych drogach, dobrze się trzyma drogi ale to nie samochód sportowy więc troszkę przechyla przy większej prędkości
ttutaj same plusy dla peugota za duże i widne wnętrze naprawde klasa sama w sobie, wielkość lusterek idealnie dobrana no i super lusterko wewnętrzne,dodam że lusterka zapobiegają olśnieniu przez samochód jadący z tyłu
wszystko na swoim miejscu, do każdego przycisku i przełącznika doskonały dostęp, możliwość idealnego dopasowania fotela kierowcy jak i kierownica jest regulowana w przyd/tył góra dół
wentylacja naprawdę zaskakuje, duży zakres ustawienia jak i nadmuchu powietrza, klimatyzacja też działa bez zażutu, z ogrzewanie to bajka, w zimie przy -20 po pięciu minutach od zapalenia silnika robi się ciplutko
sporo przestrzeni dla kierowcy i pasażera z przodu, no z tyłu to może troszkę za ciasno na nogi, brakuje kilkunastu cm
wyciszenie dobre, ale po przekroczeniu ok 4000 tyś obrotów zaczyna narastać warkot, ale to moje odczucie bo jestem wyczulony na hałas
niestety to też słaba strona, nie mam ciężkiej nogi ale niestety zużycie paliwa fabryczne to pobożne życzenia, poziom 7,5l/100 km to tylko na trasie i w letnią pogodę, w zimie i na krótkich odcinkach może być nawet i 14l,ceny części są dość niskie jak na tą klasę auta
dobry stosunek jakości do ceny
właściwie brak usterek, ale raczej tzw \"sztuczna inteligencja\" wycieraczek, kłania się czujnik deszczu,małe wycieki ze skrzyni biegów (nieszczelność na wodzikach) ,
jak narazie brak poważnych usterek, odpukać pomimo dwuletniej eksploatacji

Usterki Peugeot 406

Peugeot 406 – wystepowanie usterek w zależności od przebiegu