Ocena kierowcy - Peugeot 406 Sedan

damson, 12 lat temu
Silnik 1.8 16V 116KM 85kW
Rok produkcji 2000
Peugeot 406 Sedan 1.8 16V 116KM 85kW 2000-2004 - Oceń swoje auto
Karoseria : karoseria bardzo dobrze zabezpieczona, a zawieszenie i komfort z jazdy jest bezcenny
Surowo opisałem ten samochód ale uważam że jest warty uwagi i bardzo dobrą alternatywą dla passata. Ma zdecydowanie komfortowe zawieszenie i siedzenia. I nie słuchajcie ludzi ktorzy mówią ze to francuz bo pewnie nim nigdy nie jeździli. Kup samochód z pewnych rąk a bedziesz zadowolony ja po swój jechalem do niemiec. I powiem szczerze nie wierzczie w promocje na polskim rynku bo ja za sojego zaplaciłem ok 3 tyś więcej niż był wart na polskim rynku. Samochody z niemiec są tańsze o tak ale te wytłuczone! Dodam że mój tata miał Meganke z 1997 r. kiedy nadszedł jej czas wszystko przeklinał bo sie sypała jak łupież i powiedział nigdy francuzów i tak też było.. Ja kupiłem 406 to mnie ostrzegał i odradzał.. ale z perspektywy czasu jak jeździł się przekonał i teraz myśli o 307 lub 407:)
1.8 (EW7J4 taka generacja silnika bo w peugeotach jest kilka rodzajów) Przy 50/h można jechać na 5 wszystko zależy jak operujesz gazem. Silnik jest dosyć elastyczny ale w mieście musisz kręcić go wyżej jeśli chcesz się dynamicznie poruszać. Natomiast jeśli jeździsz nie po zakorkowanych miastach to spokojnie 2 tyś obrotów i zmiana biegu. Moj ojciec, brat i dziewczyna np. byli bardzo zdziwieni że tak szybko (do max 2500 obr) i płynnie można zmieniać biegi, i go nie dusi. Silnik na gazie też dobrze sie spisuje i płynnie chodzi. Dodam jeszcze że silniki 1.8 lubią łyknąc troche oleju i nie ma tu nic dziwnego nie jest to objaw psucia sie jego tylko ten typ tak ma od nowości.. Np. Kia Ceed z 2010r i ona też pije olej.. Powiem tak.. Gdybym miał kupować drugi raz wybrałbym 2.0 bo i mocniejszy i żwawszy. Silnik 1.8 jest dobry na trasy w mieście też nie można narzekać ale 2.0 jest bardziej dynamiczny a spalanie zbliżone. Więc jeśli masz okazję na 2.0 w dobrym stanie to na pewno Cie nie zawiedzie..
Peugeot ma charakterystyczną skrzynie nie jest ona krótka w przełożeniu ale można nią płynnie operować. Czasami wsteczny może wypaść ale nie jest to wada która by ją dyskwalifikowała.
Promień skrętu na miejsce parkingowe jest zdecydowanie za mały mogło by być lepiej. Podczas jazdy w trasie nie ma problemu prowadzi się go bardzo dobrze i pewnie, dobrze trzyma sie drogi. Samochód jest miękki więc bardzo płynnie porusza się po dziurach to jest niesamowita wygoda i w porównaniu do innych aut np. passat, golf, (fabia 2009r) to niebo a ziemia. Przesiadając się z innego samochodu od razu to zauważysz.
Widoczność jest dobra siedzi się pewnie i komfortowo, gorzej do tyłu jeśli chcemy jechać na wstecznym..
Wszystko na swoim miejscu
Super. W zimie odparowanie szyb to kilka sekund, samochód szybko łapie odpowiednią temperature.. Klima działa bez zastrzeżeń.. Najlepiej mieć klimatronik. Brak osobnego nawiewu na nogi.. Ale za to odparowanie szyb daje 5
Daje 5 bo przy 185 cm wzrostu z przodu mam bardzo dużo miejsca i doskonała pozycję za kierownicą. Myśle że tył też nie może narzekać. 500 km w 5 osób strat w ludziach nie było:) Samochód jest bardzo ale to bardzo wygodny.. Porównując do passata
Od 110 - 130 robi się głośniej. Później jest ok. Zauważyłem że to też zależy jakim olejem jest zalany.
Najciekawszy temat bo było kilka testów. Najpierw na benzynie. Trasa Sosnowiec - Nagłowice przy oszczędnej jeździe ale nie zamulając z paroma wyprzedzaniami spalił 5,88l (komputer pokazywał6,7). Generalni nie szalejąc 6 pali co bardzo cieszy.. Przy ciężkiej nodze nawet 8,7. W mieście pali 9.7 (komputer pokazywał 8,7) poruszając się dynamicznie. LPG ta sama trasa oszczędna jazda 7L. ale już bardzo duża ilość redukcji i wyprzedzania to i spalanie 11,7 moje najwieksze. W trasie Sosnowiec - Gliwice i odwortnie spalanie na poziomie 10L. przy prędkości 140 - 170 więc jestem bardzo zadowolony.. jazda mieszana od 9 - 11 litrów Dodam że wszystkie pomiary były dokonywane z rzeczywistym spalaniem a nie z komputera komputer ma przekłamanie tak do 1L. większego lub mniejszego spalania. Najlepiej sprawdzisz jak zalejesz do pełna przejedziesz 100 km i zalejesz ponownie wtedy zobaczysz ile wlejesz tyle spali.. Można też zalać i wszysko wyjeździć i też sobie obliczysz:)
Klocki, Tłumik, gałki stabilizatora przód i tył.
Odpukać

LPG - zużycie paliwa dla silnika 1.8 16V 116KM 85kW [l/100km]