Ocena kierowcy - Peugeot 406 Sedan

slawekwawa, 11 lat temu
Rok produkcji 2002
Peugeot 406 Sedan 1.8 90KM 66kW 1997-2001 - Oceń swoje auto
Jestem nietypowym oceniającym. To jest moje pierwsze auto. Nie byłoby w tym nic dziwnego, gdyby nie to, że prawo jazdy zrobiłem sobie na 50 urodziny:))) W każdym razie od ponad roku jeżdżę 406-ką i jestem bardzo zadowolony:) Poobijałem trochę :) Więc nie mam porównania do innych aut, ale całkowicie zgadzam się z dobrymi opiniami o wygodzie, dużej przestrzeni dla pasażerów, sporym bagażniku, cudownie elastycznym silniku i niskich kosztach eksploatacji. Kupiłem autko za 12k z przebiegiem 113k. Z taśmy zjechał w 2002, z salonu wyjechał w 2003. Jak na takiego staruszka wygląda i spisuje się znakomicie. W ciągu roku miałem tylko 2-3 problemy. Musiałem wymienić cały układ wydechowy (ok.600zł), rozwaliło się sprzęgło (ok.1000zł)... miałem też \'wariowanie\' immobilazera, ale po kilku dniach mu po prostu przeszło :).... [wyrzucone 100zł w ASO] Wygodne - absolutnie tak. Byłem w kilku trasach, i te fotele są na prawdę super. Zawieszenie i jazda - całkiem ok, nie mam porównania. Silnik - cudo, super elastyczny, moja wersja słaba i oczywiście mocy brakuje, ale dla początkującego... jak znalazł:) Skrzynia - trochę trzeszczy i ciężko wchodzi jedynka. Nawet wymieniłem olej w skrzyni, ale nie pomogło. Może taka sztuka. Wentylacja i ogrzewanie - super! Wyciszenie - mogłoby być lepiej, do 120 jest ok, powyżej zaczyna się głośno (ale gdzie i ile tak jeździmy:). Karoseria - bez najmniejszych uwag. Zero rdzy po 10 latach. Poobijana - tak! Zardzewiała - nie! Ok, teraz zimą przy dużych mrozach drzwi pasażerów nie zawsze dadzą się otworzyć, ale to raczej sprawa uszczelek... No a wady? Nie zawsze super widoczność, spala jednak trochę...:), wykonanie wnętrza jest ok, ale to jednak widać ten XX wiek.., duży promień skrętu = kłopoty parkingowe czasami, z moim silnikiem wyprzedzanie w trasie to jednak trochę taki pokerek... :) Montowane głośniki JBL dla jednych (w tym dla mnie) są super i nic więcej nie potrzeba, dla innych to chłam. Nie wiem, mnie nagłośnienie pasuje i nie zamierzam nic zmieniać. Zmieniarka CD na 5 płytek, choć oczywiście bez mp3, i tak wydaje się wypasem w autku za takie pieniądze. Reasumując. Choć oczywiście w czasach swej świetności to auto miało niewątpliwie wielu konkurentów, teraz, po kilkunastu latach coś mi się wydaje, że ... wypada bardzo dobrze, a konkurentów wielu nie zostało..... Francuski luksus z przełomu wieków za 10 kafli można teraz kupić! Rewelka!!!! :))

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.8 90KM 66kW [l/100km]

9,3