Ocena kierowcy - Peugeot 406 Sedan

Michał, 15 lat temu
Silnik 2.0 16V 132KM 97kW
Rok produkcji 1997
Peugeot 406 Sedan 2.0 16V 132KM 97kW 1995-2000 - Oceń swoje auto
Zawieszenie : Super komfort dobre prowadzenie i nawet polubiła go moja żona
Układ elektryczny
Zawieszenie
Duże komfortowe rodzinne auto,które spokojnie sprosta wymaganiom czteroosobowej rodziny.Szukając auta za ok.10tys.zł.wcale nie trzeba kupować Golfa BMW Audi czy innego Niemca z milionowym przebiegiem,za którego się przepłaci.Po Omedze i Vectrze mój wybór padł na Lwa i jestem bardzo zadowolony.Trzeba uwarzać!Jak ktoś(tak jak ja)przesiada się z niemca to francuz może podczas jazdy uśpić go swą wygodą.Jak żona pozwoli to następny będzie Peugeot 406 coupe
Silnik 2,0 16vjest odpowiedni do tego auta i jego masy ale nie jest bez wad.Po pierwsze zużycie paliwa głównie w mieście to min.11 litrów jak by na niego nie patrzeć.Po drugieOd początku nierówne obroty na biegu jałowym.Byłem u różnych fachmanów i żaden nie wie co jest.Dostałem spis paru czujników i podobno jeden z nich to winowajca.Narazie wymieniłem silniczek krokowy za 120zł ale nie bardzo to pomogło.Z plusów to dynamikai elastyczność.Już nie jedna BMW i Audi dostała baty i cięgi.Przy 50km/h można wbić piątke i będzie jechać bez dyskusji
Po Fordach i Oplach tu jest pomiędzy.Nie za bardzo lubi szybkie przeżutki ale jak sie ją wyczuje to daje sie z nią jeździć.Nie wiem jak w innych 406 ale u mnie krutka piątka.Przy 80km/h prawie 3000 obrotów.Ma to też zalety.Wyprzedzanie to żaden problem nawet na piątce
I dlatego już nigdy nie kupie niemca!Omega była wygodna(choć duża)ale tu jest lepiej.Pełen komfort.Daje 4+.Byłoby 5 ale kiedyś jechałem Citroenem hydropneumatem i było lepiej.Zawias ustawiony na komfort i na tym koniec.Gdy go przycisnąć łatwo sie poddaje ale w tym aucie nie tędy droga.Niemcy bez szans!Tylko jedno ale.Z tyłu jest układ wielowachaczowy i po jakimś czasie pewnie będzie miało sie co psuć
Na wprost i na boki ok.ale do tyłu nie bardzo.Pomagają lusterka i wyczucie
Wszystko pod ręką.Tak być powinno poza jednym małym szczegółem-klakson w kierunkach.Podobno Francuzy tak mają.Umnie jest połączenie czerni z berzowym welurem i ciemnym drewnem więc nawet wygląda ładnie
Na lato jest klima a na zime super ogrzewanie i grzane fotele.Nic dodać nic ująć
Naprawdę dla czteroosobowej rodziny aż natto.Może bagażnik troche mały(430litrów)ale kanapa sie składa.Ładowność wystarczająca
Do 170km/h jest w miare spokój.Potem przeszkadza wiatr i silnik.Powyżej 200km/h głośno
I tu boli.Wszystko zależy od stylu jazdy.Uwierzyłem sprzedającemu że po mieście utrzymam go w 11 a rzeczywiście to od 11 do 15 na setke.W trasie min.7,5
Mając do wyboru BMW E36 z podobnym wyposarzeniem musiałbym się pogodzić z rocznikiem 92-93.Golf z 95r.to troche za mało jak dla mnie.Audi A4 poza zasięgiem a 80 troche trąci myszką.To samo tyczy się Mercedesa-Cklasa za droga i uboga a 190...Sami wiecie...Japończyk znów szybciej zamęczyłby mnie nudą niż by się popsół.W Peugeocie mam klime,weluru,drzewo,grzane fotele,poduszki cisze,komfort i spokój z amatorami cudzej własnościJa jestem w stanie płacić na stacji trochę więcej za wygode i mieć spokój niż spać w aucie bojąc się że mi go chrupną.
Jeszcze nic powarznego sie nie stało.Wymieniłem silniczek krokowy(120zł) żarówkę pozycyjnych i prawe tylne łożysko w kole(200zł)
Niech mi tylko sprubóje zastrajkować to mu dam::-)

Pb - zużycie paliwa dla silnika 2.0 16V 132KM 97kW [l/100km]

10,8