Ocena kierowcy - Peugeot 406 Sedan

peugeot406st, 11 lat temu
Silnik 2.0 16V 132KM 97kW
Rok produkcji 1998
Peugeot 406 Sedan 2.0 16V 132KM 97kW 1995-2000 - Oceń swoje auto
Silnik : Na plus, że jest mocny, trwały, dysponujący bardzo dobra kulturą pracy. Na minus, że dużo pali!
Samochód jest zdecydowanie nie doceniany, gdyż ciągle króluje to cholerne przekonanie, że nic na F. A tu proszę, taksówki jeżdżą tymi Peugeotami z powodzeniem i robią po 500.000 tys km bez problemu. Zdecydowanie mogę polecić ten samochód komuś kto lubi wygodę, solidność, trwałość oraz niska cenę.
Na pewno paliwożerny w mieście! Wystarczająca moc, dość cicha praca, odporny na wysokie temperatury, ogólnie polecałbym jeśli benzynę to właśnie to co ja mam czyli jednostkę 2.0 z mocą 132, która w zupełności wystarcza nawet w kontekście wysokiego spalania.
Wymagałbym więcej "porozumienia skrzyni z silnikiem"
Ciasne zakręty potrafi pokonywać bez redukcji i wytrącania auta z prędkości, a po za tym mając dobre opony można odnieść wrażenie, że jest się przyklejonym do asfaltu.
Ten samochód to kawał wozu i czasami nie wszystko można zauważyć np cofając. Ale i tak jest dobrze.
Zdecydowanie na najwyższym poziomie!
Nie wiem czy to dobrze czy źle ale w największe mrozy po przejechaniu kilometra mam w aucie ciepło. Może troszeczkę denerwować "suwak" od prędkości nawiewu ale mimo tego jest to wysoka klasa jeśli chodzi o ten element wyposażenia.
Samochód taki jak Peugeot 406 wydaje się idealny dla mnie z kilku powodów. Po pierwsze ważę 90 kg i tym samym potrzebuję dużo miejsca, po drugie nie koniecznie muszę mieć nadwozie kombi (mam rodzinę) gdyż sedan idealnie spełnia swoją rolę, po trzecie spałem na tylnej kanapie w swoim Peugeocie i muszę przyznać, że wyspałem się nawet lepiej jak we własnym łóżku.
Bardzo dobre wyciszenie, zwłaszcza wyciszenie silnika ma się dobrze.
Tutaj niestety "leżę". W mieście mój Peugeot potrafi oskubać mnie z ostatnich złotówek.
Dość tania limuzyna dla każdego kto nie przepada za BMW czy Audi.
Denerwować może parę drobiazgów, które w codziennej jeździe nie wiele znaczą, ale dla kogoś kto jest pedantyczny i w aucie wszystko musi mu działać to Peugeot może mu sprawiać niespodzianki. Np: u mnie czasami nie wyświetla się przebieg a dopiero jak "puknę" w zegary to się świeci, przycina się nawiew (gdzieś brak styku), zbyt często przepalają się żarówki H-7, itp.
Póki co nie odnotowano.

LPG - zużycie paliwa dla silnika 2.0 16V 132KM 97kW [l/100km]