Ocena kierowcy - Peugeot 406 Sedan

piotrson, 17 lat temu
Silnik 2.0 16V 132KM 97kW
Rok produkcji 1997
Peugeot 406 Sedan 2.0 16V 132KM 97kW 1995-2000 - Oceń swoje auto
To auto mam chyba najdluzej choc juz idzie do sprzedania mysle o mlodszym jestem mile zaskoczony tym autem bo do francuzow bylem sceptycznie nastawiony glownie jezdzilem japonczykami pierwsze lody przelamala meganko 1.6 dobre auto i ekonomiczne za jakis czas sprowadzilem peugota 406 1.8 i bylem zadowolony ale niestety mial slabe hamulce lecz bylem zadowolony z komforu i jazdy dla tego kupilem nastepnie w wersji 2.0l i to jest to dynamika ok chamulce bardzo dobre a komfort jak w 1.8 tak ze jak ktos chce kupic to polecam HDI a jak benzyne to 2.0l
Kultura pracy ok.elastycznosc bardzo dobra mam go od 3 lat a wczesniej mialem tez bezyne ale1.8 slabsza niestety elastycznosc i nie tylko
ogolnie ok. ale przy szybkiej zmianie biegow troche haczy i przelozenia troszke za dlugie
konfort i to dobry! w tej klasie i za ta cene jest dobrze chamulce zdecudowanie lepsze niz w wersji 1.8 chyba dla tego bo seryjnie sa wieksze tarcze hamulcowe,po zatym bardzo dobrz trzyma sie drogi i dobrze tlumi nasze nierownosci
auto jest duze moja kobieta nie zawsze daje rade z parkowaniem dla mnie zaden problem ale wydaje mi sie ze mogla byc lepsza szczegolnie do tylu ale ja jestem zawodowym kierowca i moia ocena tutaj moze byc nie obiektywna
bardzo dobrze zadnych problemow wszystko na swoim miejscu
wydajna ale najwazniejsze szybko sie nagrzewa zima a to wazne mialem takie male autko co przy -15C nagrzewalo sie po przejechani 7km po miescie rano!
w tej klasie bardzo dobrze choc toyota Carina E ma z tylu troche wiecej miejsca
do 130km h niema zadnych problemow po wyzej jest troche glosniej ale w tej klasie i tym roczniku i nie spotkalem lepszego auta
jest dobrze co ciekawe 1.8 palil okolo9-9.5l paliwa w miescie dwojka miescisie w 10l zima okolo 12l w miescienaprawy najlepiej we wlasnym zakresie ceny czesci w autoryzowanych serwisach sa kosmiczne ale zamienniki dobrych producentow sa ok samochod jest popularny i mozna znalezc dobrego mechanika za rozsadne pieniadze robilem sprzeglo przy 148tys.robocizna +czesci 1000zl (warszawa)
Ten sam warto kupic jezeli ktos szuka duzego,komfortowego, i niebrzydkiego samochodu w tej klasie jest dobra cena zakupu w porownaniu z innymi sam a koszty sa podobne co u japonczykow czy niemcow choc komfort jazdy lepszy ja przynajmiej nie nazekalem przez 3 lata ogolnie mowiac polecam
w zime -20C albo po wyzej przycinala sie klawiatura kodowa fabryczna
laczniki stabilizatora ale zima byla sroga jak juz wspominalem sprzeglo (docisk) i lozysko tyl zABS-em drogie po zatym ok

Usterki Peugeot 406

Peugeot 406 – wystepowanie usterek w zależności od przebiegu