Ocena kierowcy - Peugeot 406 Sedan

ernolb, 17 lat temu
Silnik 2.0 16V 132KM 97kW
Rok produkcji 1995
Peugeot 406 Sedan 2.0 16V 132KM 97kW 1995-2000 - Oceń swoje auto
może i wygodny ale nie jestem z niego zadowolony
jak na 2 litrowy silnik benzynowy z 16 zaworami to ten samochód wogóle nie chce jechać .przyspieszenie lepiej nie mówić.prędkość max. jaką udało mi się z niego wydusić na autostradzie to ok.215 km/h ale trwało to naaaaaaaaaprawdę dłuuuuuugo.moje zdanie na ten temat po prostu do dupy chętnie go sprzedam .jest jakiś chętny?
porażka nie dałem noty bardzo złej bo działa dość precyzyjni ale to jej jedyna zaleta.jeśli zaś chodzi o osiągi powiem tak 1 bieg ciągnie dobrze, 2 bieg nie mówmy o nim (tragedia),3 bieg całkiem całkiem jeślimotor wkręcony jest na obroty,4 do poruszania się po mieście, 5 bieg nie wżucaj go jeśli na zegarze nie pojawi się 120km/h bo od 80do 120km/h na 5 biegu zdążysz wypalić całą paczkę fajek i jeszcze sobie poczekasz. elastycznosć na poziomie 0
ciągłe wrażenie wyrzucania tyłu z zakrętu
po prostu dobrze.choć może trochę przeszkadzać tył (sedan) który podczas cofania trzeba brać pod uwagę
w miarę przzejżysty kokpit jedyną rzeczą jakiej można się czepić w aucie bez klimy to suwak prędkości dmuchawy
nie paruje a jeśli już się tak stanie to tylko z winy niewprawionego kierowcy.ogólnie działa bez zarzutu i dość sprawnie i szybko nagrzewa auto
w moim przypadku (190 cm) trochę mało miejsca nad głową (niesety brak ustawienia wysokości fotela)jeżdżący za moim fotelem narzekają na brak miejsca na nogi
silnik słychać powietrze teższczególnie przy większych prędkościach o ile to pierwsze może nie przeszkadzać, to drugie już doskwiera
nie jest paliwożerny w mieście spokojnie mieści się w 10 l. trasa zależy już od nogi kierowcyale przy spokojnym obchodzeniu z gazemmożna nawet zejść o ok 6 l.
wymieniałem łączniki stabilizatora przód a teraz szykuje się wymiana czegoś w tylnym zawieszeniu bo coś tłucze.ale mam nadzieję że wcześniej sprzedam
nie wystąpiły

Pb - zużycie paliwa dla silnika 2.0 16V 132KM 97kW [l/100km]