Ocena kierowcy - Peugeot 406 Sedan

Jerzy ze Szczecina, 11 lat temu
Silnik 1.9 TD 90KM 66kW
Rok produkcji 1996
Peugeot 406 Sedan 1.9 TD 90KM 66kW 1995-1999 - Oceń swoje auto
Karoseria : Samochód z 1996 roku nie ma ani grama rdzy. Ani śladu, nigdzie.
Samochód mimo swojego wieku nie straszy, jest dopracowany, nie ma poważnych usterek. Nie rdzewieje.
Użytkowałem samochód 2,5 roku, w silniku zrobiłem rozrząd po zakupie, potem uszkodził się napinacz paska osprzętu. Po 1,5 roku robiłem pompę wtryskową bosch, bo pociekła po 16-tu latach, kosztowało to 500zł i było najpoważniejszą naprawą związaną z silnikiem. Oczywiście samochód jeździł, niestety - sączyło się paliwo i zapach nie był przyjemny.
Działa dobrze, jest praktycznie niezniszczalna, samochód ma prawie 17 lat, skrzynia oryginalna pracuje idealnie.
Zawieszenie i prowadzenie 406 są legendarne, więc nie ma czego opisywać. Nie ma osoby, która przejedzie się 406 i powie, że się nie podobało. Przez 2,5 roku eksploatacji i 45000 wymieniałem: łącznik stabilizatora przód, łączniki zbieżności tył, łącznik stabilizatora tył.
Samochód raczej dla osób wyższych, kobiety podnoszą fotel ile się da do góry. Widoczność jest ok, słupki nie są duże.
Wszystko na miejscu.
Grzeje już po przejechaniu kilometra. Klimatyzację nabijałem po zakupie prawie 3 lata temu, działa do dziś. Czego chcieć więcej.
W swojej klasie nie ma lepszych.
Żaden samochód tego segmentu i tego roku nie ma lepszego wyciszenia.
1.9TD to starsza konstrukcja, dlatego zużycie paliwa nie jest konkurencyjne do dzisiejszych silników na common rail, ale ceny napraw rekompensują zużycie. Części tanie, serwis tani.
Ze względu na fakt, że w Polsce mamy kult samochodów niemieckich, 406 można kupić w rozsądnej cenie. Nie należy jednak kupować najtańszego egzemplarza, bo jak zawsze - będzie to złom. Zadbany i niezajeżdżony 406 to samochód idealny.
Uszkodził się siłownik centralnego tylnych drzwi i musiałem rozebrać i wymienić. Manetka kierunkowskazów zaczęła sama włączać przekaźnik.
Brak.

On - zużycie paliwa dla silnika 1.9 TD 90KM 66kW [l/100km]