Ocena kierowcy - Peugeot 406 Sedan

Kolanovsky, 10 lat temu
Silnik 1.9 TD 90KM 66kW
Rok produkcji 1997
Peugeot 406 Sedan 1.9 TD 90KM 66kW 1995-1999 - Oceń swoje auto
Zawieszenie : Mocne trzymanie w zakrętach,kolega mający Mazde 323f z v6 był zaskoczony.
Potrzebujesz taniego, wygodnego w miarę nie zawodnego auta? Szczerze polecam 406tkę!
Motor ekonomiczny lecz niezbyt dynamiczny, silnik Passata 1.9 z 94r. mojego Ojca to przy nim rakieta.Ale z tirami daje sobie radę. Charakterystyczny klekot po którym jestem rozpoznawalny wśród sąsiadów po odpaleniu auta :) Wystarczy tylko zgodnie z czasem wymieniać oleje, filtry itp rzeczy a odwdzięczy się niezawodnością. A w razie potrzeby w naprawie nie jest bardzo skomplikowany.
W moim aucie biegi wchodzą z lekkim oporem ale mi to pasuje, lubię poczuć ze coś wskoczyło na odpowiednie miejsce. Czasami mam problem z wrzuceniem wstecznego ale to pewnie moja wina gdyż za lekko wciskam sprzęgło.
Bardzo komfortowy, cichy i nieźle trzyma w zakrętach, niestety zbyt delikatny jak na nasze drogi. Trzeba trochę zainwestować w lepsze części żeby dłużej pojeździć.
Ogólnie bardzo dobra, jedynie przeszkadza mi wysoka krawędź tylnej klapy przy cofaniu a tak bez zastrzeżeń.
Wszystko pod ręką, nie ma się co rozpisywać.
W moim egzemplarzu klima była dorabiana wiec jeszcze nie działa najlepiej. Nabiję naprawię to ocenię :)
Mam 187cm i miejsca mi nie brakuje, pasażerowie też nie narzekają a nawet chwalą.
Z upływem lat dochodzą różne trzaski i skrzypienia ale nie są specjalnie uciążliwe.Stary diesel w dłuższej podróży niektórym może przeszkadzać.
Dokładnie nie sprawdzałem ale poniżej 7 litrów się mieści, za 100zł przejeżdżam średnio 300km. Jeśli chodzi o naprawy to nawet nie trzeba zaciągać wielkich kredytów. Ja jak na razie nic poważnego nie musiałem naprawiać a o ile mi wiadomo z cenami części tragedii nie ma.

On - zużycie paliwa dla silnika 1.9 TD 90KM 66kW [l/100km]

Usterki Peugeot 406