Lista ocen Peugeot 407 Coupe (24) - Łatwość utrzymania (pod względem kosztów)

Na liście zabraknie 18 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~xxx
Coupe 2.7 V6 24V HDi FAP 204KM 150kW
Po zakupie warto wymienić oleje i filtry w silniku i skrzyni, ewentualnie rozrząd. Ja rownież wymieniłem opony, trzeba się przygotować na, że kolejne 5k trzeba wydać na ogarnięcie auta. Po takim zabiegu nie powinno sprawiać żadnych problemów. Koszta czysto eksploatacyjne. Nic mi się nie zepsuło, więc jesli ktos jest ciekawy cen komponentów niech poczyta w internecie. Silniki V są z uwagi na większa ilosc wszystkiego zazwyczaj duzo drosze niz...
~Michał
Coupe 2.0 HDi FAP 136KM 100kW
w 2018 roku za samochód w fajnym stanie trzeba zapłacić ponad 20 tys zł może i nie mało ale zadbany samochód jest wart swojej ceny a z tym silnikiem 2.0 hdi mamy wtedy pewność że nam jeszcze długo posłuży. Utrzymanie za to nie jest drogie ceny cześci nie które tańsze niz np. do silników 1.6 hdi np rozrząd itp. Natomiast jeśli chodzi o ceny części pomiedzy 2.0 hdi a 2.7 to jest już przepaść cenowa na kożyść 2.0 hdi. Średnie spalanie ok 6...
~falconn
Coupe 3.0 V6 24V 211KM 155kW
Za parę stówek można zrobić wszystko, czego chcieć więcej. Na tle aut konkurencji wypada śmiesznie tanio(patrz BMW, Audi i Merc) . Zasada jest prosta: jak dbasz, tak masz. Oczywiście Ci, którzy lubią lepić rozrząd ze sznurków, świece zapłonowe wymieniają co 150 000 kilometrów będą narzekać, ale trzeba sobie kupić Golfa III i będzie wszystko za 50 pln. Bez urazy, to V6 i trzeba mieć tego świadomość.
~ssasdqwe
Coupe 2.0 HDi FAP 136KM 100kW
Jesli chodzi o ten silnik to ekonomia znakomita spalanie nieduże jak na taka ciężką krowę no chyba że najdzie nas ochota poszaleć ale wtedy tez nie ma wielkiej tragedii Części nie odbiegaja cenowo od innych aut aczkolwiek na niektóre bd mogli poczekać kilka dni ale te najważniejsze dzięki ktorym auto może jezdzć sa normalnie dostępne
~zagrom
Coupe 2.7 V6 24V HDi FAP 204KM 150kW
Spalanie tego autka dla mnie jest rewelacyjne. 240KM musi wypic.w miescie 11-12 litrow (krociutkie trasy, mniej niz 2 km) na trasie przy bardzo oszczednej jezdzie okolo 6l. Ale dlamnie to nie jest zbyt wazne poniewaz, i nie zamiezam rezygnowac z troszeczke ostrzejszej jazdy tylko po to aby zaoszczedzic zlotoweczke.
~tommy
Coupe 2.7 V6 24V HDi FAP 204KM 150kW
Auto nie powala osiągami, głównie ze względu na automat który zżera dużą część momentu, jednak wciąż uważam, że jest wystarczające do przyjemnej i dynamicznej jazdy! Auto może być oszczędne przy stałej jeżdzie w granicach 100 km (troche ponad 6l) ale każde depnięcie w podłoge robi swoje :)))
~MJ
Coupe 2.7 V6 24V HDi FAP 204KM 150kW
przegląd miałem jeden dopiero. w ASO przy 60 000km wynosi około 1200zł silnik to jest prawie 3 litry, auto swoje waży więc mi w mieście pali 12-13 litrów (troszkę ciężką nogę mam)w trasie, na tempomacie w granicach 150-160km/h spalanie wyniosło 8.1litra wiec trasa spoko:)
~Nocturne
Coupe 2.7 V6 24V HDi FAP 204KM 150kW
Koszty są wysokie. Często psują się drobiazgi. Tu 500zł tam 300zł, a czasem 1300. Jeśli chcesz utrzymać auto w idealnym stanie, jak ja, szybko zbiera się sumka. Do tego widmo potencjalnie kosztownych awarii napędu. Samochód do delikatnego traktowania.
~Maybach
Coupe 2.7 V6 24V HDi FAP 204KM 150kW
Mam uwagi do spalania w mieście, chociaż podejrzewam, że może być ono spowodowane moimi permanentnymi problemami z zaworami EGR. Obsługa serwisowa jest dosyć droga. Spalanie w mieście średnio ponad 13l, za to w trasie ciężko było przekroczyć 8,5l.
Dziennik kosztów dla Peugeot 407 Coupe
7,6
13,8
~Darek S
Coupe 2.7 V6 24V HDi FAP 204KM 150kW
Ten samochód prawie nie zużywa paliwa. Przecież waży prawie 1800 kg, Na autostradzie 130-150 tylko 7,3 l/100 km, przy 160-170 - 9,2. Spalanie zależy głównie od ilości cykli hamowoanie-przyśpieszanie no i oczywiście od ciężkości nogi przy przyśpieszaniu.
Peugeot 407 Coupe