Lista ocen Peugeot 407 Coupe (29) - Skrzynia biegów

Na liście zabraknie 13 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~xxx
Coupe 2.7 V6 24V HDi FAP 204KM 150kW
Podczas zwykłego trybu pracy jest zestrojona do… zwykłej jazdy. Fajnie że sześciobiegowa, dzięki czemu przy 90 kmh jest ~1,5 tys obrotów. W mieście trzyma wyższe obroty ~1,9 tys. Po odpuszczeniu gazu po kick downie jeszcze dobre 3s trzyma wysokie obroty. No właśnie po kickdownie… szkrzynia za dłuuuugo myśli czy zrzucić bieg. Po wcisnięciu „do dechy” mija jakieś 2/3s zanim to nastąpi. Wkurza przy szybszym wyprzedzaniu. W trybie sport dzieje się...
~Nocturne
Coupe 2.7 V6 24V HDi FAP 204KM 150kW
Skrzynia biegów z jednej strony jest świetna przy spokojnej jeździe, bo płynnie zmienia biegi, jest dobrze zestopniowana i zapewnia elastyczność. Z drugiej strony, przy silniku 2.7 HDI jest u szczytu swoich możliwości, co przy złym traktowaniu może oznaczać szybkie zużycie i awarie. Ruszanie jest bardzo ociężałe, skrzynia się chroni i nie pozwala ruszyć z impetem. Od wciśnięcia gazu do wystrzelenia auta do przodu trwa sekunda. Podobnie...
~Maybach
Coupe 2.7 V6 24V HDi FAP 204KM 150kW
Jak dbasz, tak masz. Jak kupiłem samochód, to skrzynia potrafiła delikatnie podszarpywać. Wymieniłem w niej olej metodą dynamiczną. Mechanik płukał skrzynię olejem tak długo, aż nie poleciał czysty. Później na serwisie zainicjowałem adaptację skrzyni oraz skasowałem licznik oleju. Skrzynia tym samym wróciła do swojego sprawnego i delikatnego działania.
~Pierwszyfrancuz
Coupe 3.0 V6 24V 211KM 155kW
Tak szczerze mówiąc, to jakoś mnie ona za bardzo nie powala, mogłaby być nieco bardziej precyzyjna, choć źle też nie chodzi, u mnie akurat dość ciężko, aż to sprawdziłem, no ale wszytko ok. I olej trzeba dosyć często zmieniać, bo regeneracja ewentualnie jest bardzo kosztowna. Długie przełożenia na plus.
~ssasdqwe
Coupe 2.0 HDi FAP 136KM 100kW
6 biegowa sprawuje sie dobrze co prawda nie jest bardzo usportowiona co prawda cale auto wyglada na sportowe ale raczej jest dobrze wyglądająca 2 drzwiowa limuzyna nadająca sie w długie trasy skrzynia tylko to potwierdza dzieki 6 mozna zmniejszyć spalanie jadac z przyzwoitą prędkością
~robson0
Coupe 3.0 V6 24V 211KM 155kW
Manualna: mało prezyzyjna, duży skok pomiędzy każdym następnym przełożeniem i długa dźwignia zmiany biegów. Do tego wymaga użycia nieco więcej siły przy zmianie biegów niż większość normalnych samochodów. Przy jeździe w korkach bardzo męcząca przypadłość.
~zagrom
Coupe 2.7 V6 24V HDi FAP 204KM 150kW
Skrzynia automatyczna zmienia biegi niezauwazalnie. Jest bardzo dobrze zestrojona. Pozwala na przejcie w stan manualny, co niestety nie powoduje szybszej zmiany biegow. Przydala by sie skrzynia dwusprzeglowa.
~Darek S
Coupe 2.7 V6 24V HDi FAP 204KM 150kW
Dobrze zestopniowana, nie haczy, dobrze akcentuje przełączanie biegów. Trochę zbyt ciężko przesuwa się w skrajne prawe położenie lewarka (5-6 bieg), ale za to biegi nie mylą się przypadkowo. Wsteczny bezproblemowo.
~falconn
Coupe 3.0 V6 24V 211KM 155kW
Tym razem sześć przełożeń do przodu. Na autostradzie wbijam 6 stkę i włączam tempomat i dziękuję, mogę iść spać, Lew jedzie sam. Skrzynia pracuje idealnie, sprzęgło hydrauliczne, dziecko sobie z tym poradzi.

Usterki Peugeot 407

Peugeot 407 – wystepowanie usterek w zależności od przebiegu

~ZADZIWIONY.
Coupe 2.2 16V 163KM 120kW
Z ta skrzynia to rozbieżności,,, chodzi trochę ciężko ale w zasadzie da się przyzwyczaić. natomiast redukcja... naprawdę,wciśnij juz hamulec a nie wytracaj prędkośći redukcja. zgrzyta ...
Peugeot 407 Coupe